Популярність проведення співбесід у форматі онлайн зростає  з кожним  роком. Це продиктовано оперативністю та зручністю такої форми комунікації, особливо в умовах карантинних обмежень, в результаті яких все більше з’являється роботи у віддаленому форматі та зростанням пропозиції роботи від міжнародних компаній. Отже, давайте поговоримо про те, як грамотно підготуватися та вдало пройти онлайн-співбесіду.

Варто зазначити, що для проведення онлайн-співбесіди менеджери з персоналу використовують різноманітні платформи, сервіси та месенджери.  Найбільш популярними з платформ є ZOOM та Teams. Механізм на платформах такий: вам на пошту приходить посилання на відео конференцію, відкриваючи яке можна приєднатися до неї. Для проведення онлайн-співбесіди також використовують різноманітні месенджери – Viber, Telegram, WhatsApp тощо. Також серед роботодавців дуже популярний сервіс Skype. З’єднання у таких месенджерах та сервісах таке: вам просто телефонують за допомогою функції відеозв’язку без будь-яких попередніх посилань на пошту.  

Тепер поговоримо про те як вдало пройти таку співбесіду. Процес  підготовки до розмови наживо чи через онлайн-платформу мало чим відрізняється. Дуже важливо завчасно потурбуватися про технічні моменти, адже це буде частиною загального враження, яке ви справите на роботодавця. Під технічними моментами мається на увазі робота пристрою, за допомогою якого буде проходити співбесіда. Перевірте чи працює вебкамера, гучність мікрофона і якість зв’язку, зробивши попередній тестовий дзвінок другові.

Час. Заздалегідь погодьте із рекрутером час співбесіди, щоб мати змогу підготуватися. Якщо пропонують вийти на зв’язок одразу – то оцініть свою готовність до такого дзвінка або попросіть перенести на зручний для вас обох час. Велика ймовірність, що поспіх буде не на вашу користь.

Приміщення. Оберіть вдалий фон і освітлення, подбайте про те, щоб на час розмови в кімнату не заходили та щоб вас не відволікали сторонні звуки, вимкніть сповіщення на телефоні.

Папери. Як і під час зустрічі наживо, при собі треба мати блокнот і ручку для нотаток, резюме, дипломи і рекомендації.

Зовнішний вигляд. Просто не нехтуйте охайністю, адже через камеру прекрасно видно і вашу зачіску, і чи випрасуваний та чистий одяг. Тобто тут теж немає жодних відмінностей у порівнянні з зустріччю наживо.

Запитання. Найімовірніше, на вас чекатимуть типові запитання, які можна почути на співбесіді. Але у випадку онлайн-розмови час на роздуми обмежений, тому варто підготувати відповіді на найбільш розповсюджені запитання: коротку самопрезентацію, інформацію про попередній досвід, досягнення, мотивацію (чому саме ця посада вас зацікавила). Неможливо передбачити всі питання та завдання, але продуманість самоподачі точно додасть упевненості.

Протягом всього часу розмови будьте привітним і активним, ставте запитання, цікавтеся діяльністю компанії, не забувайте усміхатися. Навіть якщо нервуєте, уникайте закритих поз: не схрещуйте руки на грудях і не підпирайте руками підборіддя. Сядьте зручно і вирівняйте спину – це додасть вам впевненості.

Якісна підготовка і увага до деталей неодмінно забезпечать вам успіх, адже якщо вас вже запросили на співбесіду, то в роботодавця на вас є серйозні плани.