Про це говорили учасники семінару в Сумському обласному центрі зайнятості директори базових центрів зайнятості, філій центру, роботодавці, представники обласної влади та експерти з впровадження реформ

Відкриваючи зібрання, директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ звернув увагу присутніх на непростий період у діяльності служби зайнятості, яка нині перебуває у стадії реорганізації. «Це саме той період, коли є змога переосмислити власні дії, зорієнтувати алгоритм наших зусиль на потребу ринку праці регіону», – зазначив Володимир Підлісний.

Пріоритетні завдання соціальної політики на сучасному етапі, питання підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення окреслив директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙ.

«Ми маємо сприяти ініціативам ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем на місцях, – підкреслив посадовець. – Соціальний захист вразливих груп населення та допомога у працевлаштуванні – це одне із головних завдань для всіх тут присутніх».

Важлива роль щодо успішного розвитку територіальних громад відводиться обласній службі зайнятості. Першими напрацюваннями та резервами подальшої співпраці зі службою зайнятості поділився голова Степанівської об’єднаної територіальної громади Сумського району Володимир ЛУКАШ.

Директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування», створеного за підтримки Програми «U-Lead з Європою» та Мінрегіону Олександр ХОРУЖЕНКО зупинився на нових можливостях для реалізації інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що є  передумовою та гарантією створення нових робочих місць.

Також він говорив про завдання, які поставило перед Сумським центром розвитку місцевого самоврядування та облдержадміністрацією Міністерство регіонального розвитку та комунального господарства.

«До 1 вересня 2018 року спільне завдання влади та експертів із впровадження реформ – максимально доробити правову рамку добровільності. Наш центр кожен день працює над цим, експерти постійно в поїздках по області. Переконуємо, говоримо, допомагаємо, – коментує він. – З вересня ми розпочнемо роботу над моделюванням субрегіонального (районного) рівня. Це будуть адмінокруги, повіти або райони. Робота буде базуватися на прикладі вже повністю змодельованих областей: Тернопільської, Житомирської, Дніпропетровської».

Говорили і про створення об’єднаних територіальних громад навколо міст в Сумській області, розширення меж міста Суми, реформу субрегіонального рівня. Все це також має позитивно вплинути на ситуацію на місцевому ринку праці.

«З 1 травня 2018 року вступає  в силу Закон № 6466, який «розв'язує руки» містам обласного значення. Перевибори мерів та депутатів проводитися не будуть. Сільська рада, у якої є бажання приєднатися до міста обласного значення, повинна лише задекларувати свою заяву, звернутися до ради міста обласного значення про створення робочої групи, і за допомогою спрощеної процедури за три тижні отримати висновок від облдержадміністрації», – розповів Олександр Хоруженко.