оп

У Сумському обласному центрі зайнятості розпочався цикл дводенних семінарів-навчань фахівців по взаємодії з роботодавцями базових центрів зайнятості. 
Перша група приступила до роботи 19 березня. Згідно з робочим планом, перший день семінару проходив у конгрес-центрі Сумського державного університету і відкрив його директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, запропонувавши фахівцям провести презентацію роботи з роботодавцями в базових центрах зайнятості та філіях Сумської обласної служби зайнятості, після чого В. Підлісний та заступник директора Лідія Павлик детально проаналізували представлений досвід роботи з роботодавцями, виокремивши найкращі напрацювання.
На конкретних позитивних прикладах співпраці зупинивсязаступник голови Ради Федерації роботодавців України, голова правління Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон», доктор економічних наук, народний депутат України 4-го та 5-го скликань, Заслужений працівник промисловості України Євген Лапін.
Цікавими та змістовними видалися тренінги, які провели доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ, кандидат наук з державного управління, практичний психолог, сертифікований тренер міжнародної програми для тренерів Школи Організаційного Коучингу Європейської Асоціації Менторингу та Коучингу Європейської Академії Тренерства В. Дементов та викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ А. Борисова. Учасники зібрання мали нагоду опрацювати такі питання як професійна комунікація і ведення переговорів, траєкторія роботи з роботодавцями, шляхи пошуку форм можливої співпраці, мотиваційних механізмів, етапи та форми попередньої роботи з роботодавцем.
Другий день семінару проходив в обласному центрі зайнятості й розпочався з відпрацювання практичних навиків у спілкуванні з роботодавцями, зокрема, співрозмовниками фахівців по взаємодії з роботодавцями стали Микола Березін – голова комісії з питань бюджету Сумської обласної ради, депутат обласної ради, Сергій Карпенко– голова ради агропромислових формувань Сумського району, директор ТОВ «Хлібодар», Віктор Фоменко – голова ФГ «Фоменко В. І.».
Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Сумського обласного центру зайнятості Алла Придатко зупинилася на організації роботи з роботодавцями в Сумській обласній службі зайнятості, виокремила основні напрямки роботи у 2018 році.
Щодо практичної складової другого дня семінару, то профільні фахівці, під керівництвом доцента кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ Т. Іванової , кандидата психологічних наук, практичного психолога Л. Колісник та практичного психолога СумДУ С. Хвостової відпрацьовували вміння презентувати себе та свої послуги, навички спілкування з різними категоріями співрозмовників, вміння ставити задачі в процесі комунікації та формувати можливі варіанти поведінки при невдалій комунікації (відмові роботодавця). 
На завершення роботи семінару директор Сумського ЦПТО ДСЗ Михайло Гузь запросив на презентацію навчального закладу. 
Підсумовуючи семінар-навчання Володимир Підлісний висловив сподівання, що така форма підвищення кваліфікації фахівців повинна дати позитивні результати й сприяти підвищенню якості надання послуг роботодавцям.