Твоя майбутня професія: онлайн-платформи із тестами на профорієнтацію

З раннього дитинства ми цікавимось у дітей ким вони хочуть бути. Хтось хоче стати актором, хтось – бізнесменом, а хтось – космонавтом, пілотом чи лікарем, але обов’язково суперуспішним. З віком дитячі уподобання змінюються. І не завжди по закінченню шкільного навчання вдається визначитися з майбутньою прфесією. Іноді вибір є справжньою проблемою. Як випускники, так і їхні батьки хвилюються, сумніваються, бояться  помилитися. Що робити? Фахівці з профорієнтації Сумського обласного центру зайнятості впевнені, що вдало обрати майбутню професію не так вже й складно. Необхідно лише чесно оцінити власні здібності та інтереси і скоординувати зусилля у відповідному напрямку.

Завдяки стрімкій цифровізації нашого суспільства визначити майбутній професійний шлях стало доволі просто. Онлайн-сервіси з профорієнтації дозволяють не лише усвідомлено обрати майбутню професію, а й оцінити власний потенціал і розробити стратегію кар’єрного зростання. До вашої уваги 4 дієві сервіси, які допоможуть знайти своє місце в професійній сфері:

Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри 

Платформа Державної служби зайнятості надає можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в онлайн-форматі, якщо необхідно:

  • обрати професію чи майбутній напрям професійного навчання;
  • визначити схильності до підприємницької діяльності;
  • оцінити власні здібності та навички (Soft Skills).

За результатами тестування формуються рекомендації, які можна опрацювати самостійно чи звернутися до фахівців служби зайнятості. 

Online test pad 

Ця платформа пропонує велику кількість різноманітних і цікавих тестів. Завдяки їм можна визначити мотиви вибору майбутньої спеціальності, власний психотип та обрати професію за методикою Є. О. Клімовa.

Визначення мотивації – один із найважливіших етапів вибору професії, оскільки саме внутрішні мотиви задають напрям вибору і визначають його стратегію. Найчастіше домінуючим мотиваційним чинником є рівень зарплати (а точніше – доходів). Проте інші важливі чинники, як-от цікава робота, хороший колектив, зручне місце розташування, наявність інших додаткових переваг не менш важливі. 

Proforientator.info  

На сайті зібрано колекцію електронних освітніх ресурсів з профорієнтаційної тематики. На сьогодні в розділі «Професії» розміщено майже 1000 матеріалів з описами професій і спеціальностей. У розділі «Тести» розміщуються профорієнтаційні тести та посилання на сайти, на яких можна їх пройти в онлайн-режимі.

Нова освіта 

Якщо потрібна відповідь на запитання «Як обрати професію чи спеціальність?» – вам потрібно саме сюди.  Тут зібрані усі необхідні ресурси: тести, книги, сайти й онлайн-курси, щоб допомогти молодій людині визначитись з вибором майбутньої професії.

Бажаємо успіху!