5 березня для суб’єктів господарювання сфери будівництва у Сумському міському центрі зайнятості відбувся спільний із управлінням Держпраці в Сумській області семінар «Легалізація зайнятості: наслідки та відповідальність». На зустріч завітали більше 20 представників роботодавців.

Дотримання законодавства про працю, уникнення порушень трудових прав працівників роботодавцями – головна мета зустрічі.

Присутнім нагадали про важливість дотримання законодавства про зайнятість, презентували послуги служби зайнятості для роботодавців, поінформували про новації у роботі з клієнтами служби. Обговорювалося й питання преференцій для роботодавців в частині компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на новостворені робочі місця.

Окрему увагу присутніх зосередили на основних аспектах діяльності управління Держпраці у Сумській області. Фахівці установи розповіли учасникам найактуальніші аспекти належного оформлення трудових відносин, надали роз’яснення та відповіді стосовно проведення інспекційних відвідувань, які плануються на підприємствах після завершення інформаційної кампанії. Звернули увагу роботодавців на відповідальність, передбачену за порушення вимог трудового законодавства.

Таким чином, співпраця державних органів та соціальних партнерів у форматі живого спілкування формує сприятливе середовище на місцевому ринку праці, сприяє забезпеченню реалізації державної політики з питань контролю за додержанням трудового законодавства суб’єктами господарювання, які використовують найману працю.