оп

Громада визначається у потребі спеціалістів, служба зайнятості готує їх і частково фінансує перенавчання. Таким чином ОТГ отримують фахівців з числа учорашніх безробітних, пояснив суть проекту заступник голови облдержадміністрації

Питання взаємодії органів влади, місцевого самоврядування та служби зайнятості щодо оптимізації ринку праці на Сумщині обговорили під час семінару-навчання «Аналіз діяльності базових центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості за перший квартал 2018 року, найбільш актуальні завдання обласної служби зайнятості на найближчу перспективу та шляхи їх вирішення».

«По суті, ми започатковуємо амбітний проект, який, вочевидь, немає аналогів в Україні. Громада визначається у потребі спеціалістів, служба зайнятості готує їх і частково фінансує перенавчання. Таким чином, ОТГ отримують фахівців з учорашніх безробітних. Отже, ми працюємо на упередження негативних явищ з метою їх унеможливлення», – говорив Іван Боршош.

Крім цього, він повідомив, що низка ОТГ спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування продовжують роботу над розробкою плану стратегічного розвитку своїх територій. У чотирьох ОТГ відбулися засідання робочих груп, під час яких представники громад працювали над соціально-економічним аналізом, зокрема за допомогою SWOT-аналізу визначали свої слабкі та сильні сторони. Основна функція стратегії полягає в тому, щоб обмежені ресурси розподілити на пріоритетні напрямки розвитку територій. Аби визначитись з цими напрямками, слід проаналізувати сильні та слабкі сторони громади, що і дозволяє зробити SWOT-аналіз, проведений спільно з представниками робочої групи».

За словами директора обласного центру зайнятості Володимира ПІДЛІСНОГО, в сучасних умовах реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади червоною ниткою діяльності та головним завданням обласної служби зайнятості є і буде в майбутньому тісна, результативна співпраця з об’єднаними територіальними громадами.

«Разом з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями ми покликані постійно ретельно вивчати та швидко і якісно забезпечувати потреби локальних ринків праці з робітничих спеціальностей, оперативно реагувати на сьогоднішні виклики, зумовлені економічними та соціальними процесами на новій територіальній основі. Ми, зрештою, зобов’язані стати ефективними менеджерами для ОТГ у підготовці для них кадрів», – зазначив він.

Так, у першому кварталі 2018 року, послуги Державної служби зайнятості отримала 21 тисяча безробітних громадян, у тому числі звернулися за допомогою з працевлаштування та отримали статус безробітного з початку року 6,4 тисячі осіб.

Служба зайнятості продовжує роботу по збору інформації щодо наявності вакансій з усіх джерел: оголошення у публічних місцях, особисті зустрічі з роботодавцями, повідомлення та оголошення ЗМІ, Інтернет-порталів та Інтернет-сторінок підприємств, установ та організацій, кадрових агенцій тощо. У такий спосіб на 1 квітня цього року до бази додано 1 тисячу вакансій.

Однак, найбільшим попитом серед роботодавців користувалися трактористи-машиністи, водії автотранспортних засобів, підсобні робітники, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах, кухарі, слюсарі-ремонтники, швачки, бухгалтери.

Після жвавого і конструктивного діалогу директори центрів зайнятості та філій прозвітували хід реорганізації, підсумки роботи за перший квартал, співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями озвучили власне бачення кардинальної перебудови повсякденного функціонування базових центрів зайнятості та філій.