20.10.2023 | 12:09

Минув рік відтоді, як започатковано проєкт “Армія відновлення”. За цей час до нього долучилися майже 5 тисяч мешканців Сумщини.

Сумщина - перша область України, де такі роботи розпочали виконуватись. Минулого року на суспільно корисні роботи було видано 900 направлень, з початку 2023 року вже близько 4 000. Договори укладено на суму близько 42 млн грн з коштів фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття. За цю роботу люди отримують заробітну плату не нижче ніж 6 700 грн.

До таких робіт можуть бути залучені зареєстровані безробітні незалежно від професії чи освіти та навіть з першого дня реєстрації у службі зайнятості. З початку року 39 громад Сумщини ухвалили рішення про суспільно корисні роботи. Найбільше осіб залучено по Роменській - 500, Попівській, Конотопській, Путивльській - по 300, Сумській - 200. Роботи, які виконують зареєстровані безробітні, є потрібними і вагомими. Безробітні цього і минулого року розбирали завали об’єктів, які постраждали внаслідок бойових дій: у Боромлянській громаді розбирали магазин, зупинку, ринок, дитсадочок, спортклуб, у Кириківській ремонтували покрівлю двоповерхових житлових будинків, розбирали завали житлового будинку.

Якщо ви зареєстрований безробітний та хочете долучитися до "Армії відновлення", зверніться до центру зайнятості за місцем перебування, контакти тут. Працівники отримуватимуть заробітну плату та страховий стаж. У разі виникнення питань звертайтесь на гарячу лінію Сумського обласного центру зайнятості: (044) 244-94-22, а також приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу.