15.04.2019 | 16:28

Сумський міський центр зайнятості у приміщенні ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» організував інформаційний масовий захід - Ярмарок вакансій у галузі будівництва та сфери послуг для випускників цього навчального закладу.

На сьогодні приблизно третина безробітних - це молоді люди віком до 35 років, а рівень безробіття серед молоді є доволі високим. Для того, щоб надати інформацію про наявність вільних робочих місць на підприємствах міста, сприяти працевлаштуванню молоді на перше робоче місце, викликати зацікавленість роботодавців можливістю підбору необхідних їм працівників і був проведений Ярмарок вакансій для молоді.

На Ярмарку свої  вакансії презентували 7 роботодавців міста: ПАТ «Сумихімпром», Концерн «НІКМАС», ПАТ «Сумбуд» ДП «Опорядбуд», ФОП П’ятницкова Т.В. (швейне виробництво «TELL»), ТОВ «Аплі-Сенсор», ФОП Оксенчук О.С. (мережа салонів краси «Ф’южен»), ресторан «Іль де Франс». До уваги молоді були запропоновані актуальні вакансії будівельної галузі та сфери послуг: кравець, закрійник, перукар, кухар, секретар керівника, столяр, муляр, електрозварник ручного зварювання, маляр, лицювальник-плиточник тощо.

Розпочався інформаційний захід із обговорення  питань сприяння працевлаштуванню молоді на перше робоче місце, вимог до претендентів, умов праці та соціальних гарантій. За круглим столом  зібрались  представники  управління  освіти, навчального закладу, фахівці  міського центру зайнятості та роботодавці.

Фахівці центру зайнятості провели для випускників практикум з активного пошуку роботи, де навчали ефективним методам самопрезентації, правилам поведінки на співбесіді з роботодавцем тощо.

Представники роботодавців надавали випускникам училища детальну інформацію про вакансії, проводили співбесіди з претендентами. У свою чергу молодь мала можливість ознайомитись з інформацією про підприємства, на яких може бути використана їх праця.

Організатори впевнені, що  «Живи та працюй в Україні!» – сьогодні це не лише лозунг, а і прямий заклик до дій і підсумки ярмарку вакансій стануть вагомим внеском для успішного професійного старту.