18.04.2018 | 17:47

Сьогодні, 18 квітня, в обласному центрі зайнятості зібралися директори базових центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості на дводенний семінар-нараду з тим, аби проаналізувати результати роботи за перший квартал поточного року та обговорити найбільш актуальні завдання на найближчу перспективу і шляхи їх вирішення.

Зважаючи на те, що служба зайнятості у  вирішенні питань ринку праці співпрацює з багатьма структурами, до участі у заході запрошені представники влади, соціальні партнери, роботодавці.

Відкриваючи зібрання, директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, проаналізувавши роботу за перший квартал поточного року, звернув увагу присутніх на непростий період у діяльності служби зайнятості, яка нині перебуває у стадії реорганізації. «Це саме той період, коли є змога переосмислити власні дії, зорієнтувати алгоритм наших зусиль на потребу ринку праці регіону», - зазначив Володимир Підлісний.

Позицію роботодавців щодо регіонального аспекту підготовки спеціалістів для галузей економіки озвучив заступник голови Ради Федерації роботодавців України, голова правління Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон», доктор економічних наук, народний депутат України 4-го, 5-го скликань, Заслужений працівник промисловості України Євген Лапін.

Пріоритетні завдання соціальної політики на сучасному етапі, підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем окреслив директор департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації Михайло Дубровський.

Особлива увага була приділена ролі служби зайнятості у створенні та розвитку об’єднаних територіальних громад, зокрема, йшлося про нові можливості та резерви співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Про це проінформував голова комісії з питань бюджету Сумської обласної ради, депутат обласної ради Микола Березін.

Директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр Хоруженко зупинився на нових можливостях для реалізації інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що є  передумовою та гарантією створення нових робочих місць.

Важлива роль щодо успішного розвитку територіальних громад відводиться обласній службі зайнятості. Першими напрацюваннями та резервами подальшої співпраці зі службою зайнятості поділився голова Степанівської об’єднаної територіальної громади Сумського району Володимир Лукаш.

Питанню партнерства, як ключової засади взаємодії на ринку праці, присвятила свій виступ консультант по роботі з персоналом мережі ресторанів м. Суми Оксана Мусієнко.

У зв’язку з реорганізацією служби зайнятості багато запитань виникло з приводу ролі та структури профспілкових організацій, відповіді на які надав  голова Сумської обласної профспілкової організації працівників державних установ України  Ігор Теліженко.

З основними трендами на ринку праці, а саме щодо навчання протягом життя та результатами моніторингу кадрових потреб роботодавців Сумщини ознайомила кандидат політичних наук, доцент Сумського державного університету Андріана Костенко.

На закінчення першого дня роботи семінару директор Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Михайло Гузь провів презентацію навчального закладу.

Підсумки першого дня роботи семінару-навчання підбив директор обласного центру зайнятості В.Підлісний, який, зокрема, наголосив: «Час вимагає нових підходів до вирішення проблем. Тому наше головне завдання - надавати якісні соціальні послуги. Реорганізація обласної служби зайнятості, яка добігає кінця, перетворює її в сервісну службу, зобов’язує наших спеціалістів більш фахово працювати з безробітними та роботодавцями. Ми ставимо перед собою високу планку завдань. Впевнений, що ми її успішно подолаємо».