13.08.2019 | 17:39

Ринок праці завжди мав ознаку мінливості. Виклики сьогодення складні й потребують особливого, новаторського підходу.

Тримаючи руку на пульсі часу служба зайнятості намагається працювати на випередження негативних тенденцій, залучаючи до вирішення питань зайнятості соціальних партнерів. Так, сьогодні вкрай актуальним є працевлаштування молоді, зокрема, забезпечення першим робочим місцем, що повинно упередити масовий відтік робочої сили на закордонні заробітки. Тут не обійтись без тісної співпраці з освітянами.

 Обласну службу зайнятості пов’язують давні партнерські стосунки з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, які віднині стали на інший, більш якісний рівень співвідносин.

Під час засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів), під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша, відбулося підписання Угоди про співпрацю між Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та Сумським обласним центром зайнятості.

Угодою передбачено спільне та узгоджене співробітництво в сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кваліфікованих кадрів із числа зареєстрованих безробітних за робітничими професіями регіонального ринку праці; профорієнтаційної роботи серед молоді та безробітних; надання послуг роботодавцям; проведення спільних заходів.

«Настав час серйозних кроків та категоричних відповідей на виклики сьогодення, зокрема, не втрачає актуальності модна серед роботодавців ганебна тенденція на мінімальну оплату праці, що призвела до такого парадоксу: роботодавець має вільні або новостворені робочі місця, на які шукачі роботи не поспішають працевлаштовуватися  (з 3,5 тисяч вакансій – кожна третя з мінімальною заробітною платою), або ж дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили як у професійно-кваліфікованому розрізі,  так і в розрізі територій, у вирішенні якої  основна ставка робиться на професійне навчання та перенавчання», -  зазначив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

 «Актуально і важливо розробити процес взаємодії сфери освіти та сфери праці, що швидко розвивається і удосконалюється. Саме тому один із затребуваних партнерів закладів професійно-технічної освіти є Сумський обласний центр зайнятості, співпраця з яким розширює можливості вчасно реагувати на потреби ринку праці», – додала Вікторія Гробова.

Всі учасники зібрання схвально прийняли підписання угоди, вбачаючи у службі зайнятості надійного та дієвого партнера.  Від голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету Миколи Березіна прозвучала пропозиція щодо укладання службою зайнятості таких угод  з об’єднаними територіальними громадами, бо служба зайнятості одна з перших підставила плече допомоги  і є надійним помічником у забезпеченні життєдіяльності громад.

Пропозиції та відгуки учасників зібрання доводять, що служба зайнятості, як сервісна установа, вже має певний авторитет надійного партнера і кількість бажаючих співпрацювати з нею збільшується.