22.07.2016 | 15:14

За підсумками роботи останнього року Сумський міжрегіональний центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості ввійшов до трійки кращих серед споріднених закладів України.

Така висока оцінка діяльності сумського підрозділу стала результатом наполегливої та багатогранної діяльності як колективу, так і його численних партнерів. За 6,5 року існування тут підготовлено понад 8 тисяч спеціалістів — колишніх безробітних. Рівень їхнього працевлаштування становить майже 95%, що є найвищим показником серед обласних центрів країни.

Як наголосив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, з першого дня роботи заклад обрав європейську стратегію діяльності, в основі якої — використання новітніх методик і технологій, негайне реагування на попит фахівців відповідних спеціальностей, що дає змогу безпомилково визначати запити і потреби часу.

Центр не обмежується сумською географією, хоча понад дві третини випускників — місцеві жителі. Решта — представники Вінниччини, Чернігівщини, інших регіонів України. До того ж заняття проходять не лише в обласному і більшості районних центрів Сумщини, а й у семи містах Чернігівської області — для зручності тамтешніх безробітних.

За словами директора центру професійно-технічної освіти Михайла Гузя, значна частина слухачів, крім професійно-теоретичної підготовки, проходить виробничу практику — з роботодавцями укладено відповідні договори. Таку можливість мають майбутні продавці продовольчих і непродовольчих товарів, перукарі й модельєри, спеціалісти з манікюру, машиністи (кочегари) та оператори котелень.

За потреби готують спеціалістів на замовлення, наприклад, водолазів і верхолазів. Найближчим часом на базі підприємства «Сумиобленерго», з яким уже досягнуто домовленості, розпочнуть навчання електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування — галузь гостро відчуває нестачу цих фахівців.

Загалом безпосередні контакти з роботодавцями — чи не головна передумова успішної роботи. Тож серед основних партнерів — обласна організація роботодавців «Сумський регіон», регіональний фонд інвестицій та розвитку, фонди підтримки підприємництва Сумщини і Чернігівщини, інші структури, які зацікавлені в підготовці кваліфікованих кадрів.

Як зауважує Володимир Підлісний, ринок праці надзвичайно мінливий, однак відносно прогнозований. Тому нині спеціалісти служби зайнятості прискіпливо аналізують можливі коливання, аби бути готовими до тих чи тих змін і запропонувати відповідну практичну програму підготовки спеціалістів.