За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, ситуація на ринку праці доволі напружена і непроста. Зараз в області на одну вакансію претендують у середньому 8-11 безробітних, а в окремих галузях та сегментах народного господарства від 15-20 і більше. Це вимагає повної мобілізації зусиль і ресурсів, аби люди не втрачали надії, вірили в успішне розв’язання болючого питання.
На особливому контролі безробітні з числа внутрішніх переселенців, для яких нове місце проживання супроводжується низкою супутніх проблем. Для них надають усі умови і можливості для професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації. Впродовж останнього часу цим скористалися 17 ВПО, з яких більшість працевлаштовані.
Переселенців залучають до громадських та інших робіт тимчасового характеру, з ними спеціалісти служби зайнятості постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо можливостей підвищення конкурентоспроможності завдяки ваучерам для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями у пріоритетних видах економічної діяльності.
Базові центри зайнятості практикують також індивідуальний супровід окремих категорій громадян після працевлаштування – впродовж минулого року цим скористалися 11 осіб.
Розширюються можливості працевлаштування ВПО завдяки компенсації витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду, якщо це необхідно для працевлаштування, коштів на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування, витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів, на перепідготовку та підвищення кваліфікації тощо. Тобто, задіяно низку важелів, які активізують і спрощують пошук роботи, що дає позитивні результати.