11.07.2016 | 16:51

Управлінням Держпраці у Сумській області проведено позапланові перевірки фізичних осіб-підприємців, що здійснюють підприємницьку діяльність у закладах харчування, розміщених в районі ТЦ «Київ». Про це повідомляється на сайті управління.

Заходи державного контролю проводилися у частині додержання суб’єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне страхування. У ході перевірок у двох ФОП було встановлено факти допуску до роботи шести працівників без оформлення з ними трудових договорів, що є порушенням ч.1 та ч.3 ст. 24 КЗпП України. Відповідно до ст.265 КЗпП України за виявлені порушення Управлінням Держпраці на підприємців було накладено штрафні санкції, загальна сума яких складає 261 000 грн.

Перевірки проводилися за ініціативою та за участю Головного управління Національної поліції в Сумській області з метою контролю дотримання суб’єктами господарювання чинного законодавства України щодо укладення трудових договорів між роботодавцями та працівниками.

Питання офіційного працевлаштування мають вагоме значення особливо для закладів харчування. Адже нелегальні працівники не проходять відповідних медичних оглядів та не мають санітарних книжок, що унеможливлює контроль за станом їх здоров’я. Невчасне виявлення хвороби робітника може не лише негативно вплинути на виробничий процес, але й стати причиною погіршення самопочуття відвідувачів закладів.

Наразі легалізація трудових відносин є одним із пріоритетних завдань Державної Служби України з питань праці. Саме трудові договори між роботодавцями та працівниками гарантують соціальний захист останніх, регламентують права та відповідальність обох сторін, забезпечують виконання ними обов’язків.

Довідка. Ст. 24 КЗпП України. Укладення трудового договору

Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим…

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору…

Ст. 265 КЗпП Укрнаїни. Відповідальність за порушення законодавства про працю

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;