05.10.2016 | 16:37

4 жовтня 2016 року з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю відбулося засідання тристоронньої соціально-економічної ради, учасниками якого були представники владних структур, органів місцевого самоврядування, ринкоутворюючих підприємств, профспілок та служби зайнятості області. Соціальні партнери Сумщини підбили підсумки виконання упродовж 2016 року Регіональної угоди та обговорили нагальні проблемні питання в усіх сферах діяльності.

На Сумщині соціальне партнерство має давні традиції. Завдяки співпраці між владою, профспілками та роботодавцями, знаходження компромісу в проблемних питаннях в регіоні утримуються позитивні зміни в сфері економіки та соціального розвитку.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц доповіла про виконання угоди, що забезпечило позитивну динаміку більшості показників соціально-економічного розвитку регіону. Зокрема, вона зазначила, що в області збережена позитивна динаміка зростання грошових доходів населення. Так, у січні-червні 2016 року заробітна плата штатного працівника зросла на 676 гривень або на 21,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, і склала 3826 гривень.

Про свої досягнення в реалізації Регіональної угоди поінформували від сторони профспілок голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова та від сторони роботодавців генеральний директор Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон» Володимир Кононенко.

Після доповідей відбулося обговорення нагальних проблемних питань соціально-економічного розвитку регіону. Окремою тезою прозвучало звернення Олени Заяц та Тетяни Євдокимової до владних структур та роботодавців про необхідність підвищення рівня заробітної плати та умов праці на підприємствах області.

«Подальший розвиток діалогу між соціальними партнерами в області дозволить реалізувати в повній мірі напрями Стратегії регіонального розвитку Сумської області. Це стане запорукою вирішення головної мети Стратегії – створення гідного життєвого середовища для людей на основі оптимального використання наявного в регіоні економічного, управлінського та духовного потенціалу, завдяки активній співпраці сторін соціального партнерства», - зауважив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко.