20.03.2018 | 11:04

Державна влада на території районів та громад - це також і органи соціального захисту, до яких відноситься служба зайнятості. Важливим питанням є ефективність надання послуг, які пропонує служба зайнятості, та географічна доступність населення до послуг, особливо у сільській місцевості. Ліквідація колективних господарств призвела до зменшення чисельності найманих працівників на селі, різкого спаду виробництва сільськогосподарської продукції і зростання сільського безробіття. Через повільне вирішення соціальних питань, занепад закладів соціально-культурної сфери триває відтік до інших регіонів України та за кордон. Більшість селян живуть за рахунок функціонування власних господарств. 
Важливим є впровадження заходів, спрямованих на стимулювання інтересу жителів громад, у тому числі молоді, до розвитку сільських територій. Тому головною метою є ознайомлення жителів об’єднаних територіальних громад з потенціалом соціально-економічного розвитку району та мотивація їх до продуктивної зайнятості шляхом інформування про послуги, які пропонує служба зайнятості.
- Протягом 2017 року та січня-лютого 2018 року під час відвідування фахівцями обласної служби зайнятості об’єднаних територіальних громад надано 1599 послуг, з них: 1166 послуг інформаційно-консультаційного змісту, в т. ч. щодо умов та порядку реєстрації, призначення допомоги по безробіттю та необхідного переліку документів; 206 послуг стосовно пошуку роботи; 68 - з резервування часу у спеціалістів центрів зайнятості через сервіс «Електронна черга»; 159 профорієнтаційних послуг, у т. ч. із застосуванням психодіагностичних методик, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
У ОТГ більш вигідно розвивати малий та середній бізнес, оскільки там є достатній трудовий ресурс, більш ємний місцевий ринок збуту товарів і послуг та кращі перспективи для сталого розвитку громади. Для цього фахівцями служби зайнятості проводиться інформаційно-консультаційна робота серед сільського населення щодо започаткування власної справи.
На території об’єднаних громад проводиться профорієнтаційна робота для школярів та студентів, як один з головних напрямків, орієнтованих на підготовку учнів до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві, запобігання молодіжному безробіттю. Оскільки у сільських школах невелика кількість вихованців, робота фахівця з профорієнтації будується так, аби максимально охопити різні вікові групи, використавши при цьому найбільш прийнятні форми роботи для учнів різних вікових категорій - від молодших школярів до випускників. 
Співпраця з об’єднаними територіальними громадами є пріоритетним напрямком роботи обласної служби зайнятості, основною метою якої є створення доступної для людей системи оперативного та безперешкодного реагування на їх потреби у сфері соціального захисту.