06.12.2018 | 16:24

Охтирській міськрайонній філії Сумського ОЦЗ відбулися два профорієнтаційних заходи, які проводились в формі тренінгу. 
Перший тренінг - для осіб з особливими потребами, а саме для осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку як безробітні. Важливість вирішення питання зайнятості і працевлаштування для даної категорії важко переоцінити. 
Це необхідна умова соціалізації, можливість відчути себе потрібним суспільству і в першу чергу собі. 
Працевлаштування, трудова діяльність в даному випадку, це психологічна і соціальна реабілітація, перспектива переосмислення життєвих цінностей, якщо хочете - можливість для того, щоб фінансово забезпечити себе і побудувати якусь кар'єру, можливість утримувати чи створити сім'ю, жити повноцінним життям. 
Метою заходу для осіб з особливими потребами є підвищення соціального та матеріального статусу, рівня їх добробуту, підвищення особистої самооцінки, навчання методам ефективного спілкування та впевненої поведінки. 
Другий тренінг був проведений для жінок різних вікових категорій з різною освітою, переважно з числа соціально незахищених категорій, з тривалим терміном перебування на обліку або перервою в трудових відносинах.
Цей тренінг був спрямований більше на формування активної життєвої позиції, підвищення рівня особистих прагнень, формуванню реальних цілей і напрацюванню практичного алгоритму вирішення проблемних ситуацій. 
Кожний із присутніх на цих заходах мав можливість висловити свої думки, озвучити проблеми і отримати індивідуальну консультацію. За спільною думкою всіх присутніх, заходи були корисними і цікавими. Отримана інформація має практична застосування, а головне - це оптимізм і гарний настрій учасників тренінгів.
Ці тренінги провела доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету А. Костенко.
Співпраця Охтирської міськрайонної філії з Сумським Державним університетом триватиме і в подальшому.