30.11.2018 | 16:40

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні наслідки.

26 та 29 листопада 2018 року в м.Суми, в Конгрес-центрі СумДУ були проведені тренінги для працівників центрів зайнятості та філій обласної служби зайнятості. Метою цих тренінгів є розвиток вмінь і навичок у здійсненні якісної превентивної роботи з безробітними, навчання вмінням ідентифікувати  та надання реальної допомоги людям, які постраждали, напрацювання алгоритмів дій  у різних ситуаціях. Тренінг проводили досвідченні тренери — психолог і психотерапевт Ольга Хоружа та юрист Дмитро Мальцев. Програма була цікавою та насиченою, захід - корисним і, безумовно, матиме практичне застосування в роботі з клієнтами СЗ як з безробітними, так і з школярами та студентами.  Пройшли тренінг начальник і фахівці відділу активної підтримки безробітних  та юрист Охтирської міськрайонної філії обласного центру зайнятості.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.     

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Україна вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, зокрема, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькій акції.