23.02.2021 | 10:52

Освіта отримана – що робити далі? Кар’єра майбутніх випускників – це складова репутації будь-якого закладу освіти.

За ініціативи Сумського міського центру зайнятості відбувся круглий стіл «Теорія та практика працевлаштування», на який були запрошені представники закладів професійної освіти обласного центру та начальник відділу комплектації Сумського прикордонного загону.

У процесі спілкування учасниками обговорювались питання затребуваності випускників на місцевому ринку праці, працевлаштування випускників за професіями «Кухар» та «Водій автотранспортних засобів» на перше робоче місце. Начальник відділу активної підтримки безробітних Оксана Перинська звернула увагу присутніх на можливості служби зайнятості у формуванні компетенцій, які б сприяли успішній професійній самореалізації учнів -  оволодіння навичками пошуку вакансій, складання резюме (відео-резюме), проведення співбесід з роботодавцем тощо.

Підполковник Руслан Флорчук, начальник відділу комплектації Сумського прикордонного загону,  презентував освітянам детальну інформацію про вакансії для молоді, рівень грошового забезпечення, перспективи кар’єрного зростання та  соціальні гарантії працевлаштування на умовах служби за контрактом.

Фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Оксана Скринник розповіла про можливості пошуку роботи громадянами на сайті Державної служби зайнятості, зупинилась на актуальних пропозиціях роботи від сумських роботодавців сфери транспорту і громадського харчування.

Учасники дискусії дійшли висновку, що для успіху професійної кар’єри  майбутнього випускника велике значення мають не лише зовнішні умови, а й власна соціальна активність та готовність брати на себе відповідальність.

За підсумками засідання круглого столу між учасниками досягнута домовленість про організацію та проведення спільних інформаційних заходів для учнівської молоді.