15.04.2019 | 14:07

Створив робоче місце? Отримай компенсацію

15 квітня 2019 року відбулася апаратна нарада при голові Сумської облдержадміністрації. Із звітом «Про компенсацію за працевлаштування для роботодавців» на ній виступив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

Він, зокрема, сказав, що компенсація витрат роботодавцям - це своєрідна подяка роботодавцям від держави за їх соціальну свідомість щодо працевлаштування безробітних на нові робочі місця на підприємствах Сумщини. Служба зайнятості здійснює компенсацію витрат роботодавцям у трьох напрямках: компенсація витрат роботодавцям у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих осіб на нові робочі місця за сприяння служби зайнятості; компенсація витрат роботодавцям на оплату праці за працевлаштованих на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб; компенсація роботодавцям витрат у разі працевлаштування осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (постанова Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 310 – вступає в силу найближчим часом).

Для компенсації єдиного внеску з 2013 року витрачено 13,5 млн грн з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування. На нові робочі місця працевлаштовано 2,3 тис. осіб, у т.ч. 50 осіб з інвалідністю,  до 950 роботодавців. З компенсацією єдиного внеску за І кв. 2019 року працевлаштовано 165 осіб, до 50 роботодавців, у т.ч. - 3 особи з інвалідністю.

Протягом І кварталу 2019 року користувалися послугами служби зайнятості 833 безробітні особи з інвалідністю. Працевлаштовано 65 осіб даної категорії, з них шляхом виплати роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску 3 особи. Станом на 01.04.2019 на обліку перебуває 600 осіб з інвалідністю. Серед роботодавців, які отримали компенсацією єдиного внеску, переважно товариства з обмеженою відповідальністю, суб’єкти малого підприємництва, фізичні особи-підприємці, фермерські господарства, приватні підприємства. В. Підлісний розповів про умови працевлаштування осіб на нові робочі місце за направленням служби зайнятості, хто саме може отримати компенсацію єдиного внеску.

В. Підлісний зупинився на особливостях ринку праці області. На сьогодні на обліку перебуває – 60 осіб з числа внутрішньо переміщених. Ринок праці області має сезонні коливання: на початку весни у роботодавців з’являється необхідність закриття сезонних вакансій в аграрному секторі (вже працевлаштовано більше 1,0 тис. трактористів, водіїв, робітників на лісокультурних роботах, лісорубів тощо), напередодні літнього сезону - у сфері громадського харчування. Весною ринок праці поповнюється операторами котелень, машиністами (кочегарами) котелень, опалювачами (цього року очікувана чисельність таких осіб - близько 2,0 тис.). Восени ситуація змінюється на протилежну. У першому кварталі 2019 року кількість працівників, запланованих до масового вивільнення, - 1,7 тис. осіб, що майже на рівні відповідного періоду минулого року (1 квартал 2018 – 1,6 тис.).

На участь у громадських роботах на 2019 рік виділено з коштів Фонду 6,9 млн грн, з коштів місцевих бюджетів - близько 10,0 млн грн.

Всіма місцевими органами влади прийняті рішення про проведення громадських робіт. Соціально значимі об’єкти, на яких будуть виконуватись роботи у 2019 році: створення ландшафтного простору в парку культури і відпочинку, с. Слоут, Березівська сільська рада; облаштування території спортивно-оздоровчого військово-патріотичного дитячо-юнацького табору «Нова Січ», с. Кияниця, Кияницька сільська рада; ремонт приміщення та упорядкування території садиби Г. Кондрат’єва, с. Низи, Низівська селищна рада; відновлення парку культури та відпочинку «Юність» та парку по вул. Свободи, м. Конотоп; упорядкування території культурно-спортивного комплексу «Колос» (водоймище, спортивні споруди, дитячі майданчики), смт Недригайлів; будівництво «Алеї зустрічей» на центральній площі селища, смт Краснопілля та інше.