День вишиванки - колоритне, відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. Засновниками цієї традиції стали студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів. Нині ця цікава акція переросла не тільки до всеукраїнського рівня, а стала воістину міжнародною.
Державна служба зайнятості вже котрий рік поспіль долучається до цього чудового свята. 18 травня всі працівників Сумської обласної служби зайнятості вбралися у вишиванки, аби довести небайдужість до історії нашої країни, відродження її духовності та зміцнення єдності. Цього дня спеціалісти обласного та базових центрів зайнятості зустрічали своїх клієнтів не тільки щирою посмішкою та бажанням якісно надати послуги, а й у національному вбранні, сповідуючи своє, українське.
Спостерігається позитивна тенденція - все частіше вишиванку ми одягаємо не тільки у свято, а й у повсякдень, отже вишиванка міцно увійшла у наше життя і стала не тільки традиційним а модним й стильним українським вбранням.
Довідково: Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях у VIII ст. до н. е. — IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
Фотоматеріали розміщені на офіційних Facebook-сторінках базових центрів зайнятості