12.07.2018 | 09:05

У Конгрес-центрі Сумського державного університету під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Івана Боршоша пройшов форум з головами ОТГ Сумської області з питань реформування системи соціального захисту.

Серед учасників: представники облдержадміністрації, обласної ради, члени асоціації міст України, голови ОТГ області, керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад, керівники обласної та місцевих служб у справах дітей, обласного та місцевих центрів соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, обласної служби зайнятості, управління Держпраці у Сумській області, управління Фонду соціального страхування України у Сумській області, головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, експерти, громадськість.

Розпочинаючи захід, заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош акцентував увагу на важливості теми заходу в сучасних умовах. «У будь-якій країні, де добре розвинений соціальний захист, він ґрунтується на трьох китах: солідарність, субсидіарність та інтеграція послуг. Остання завжди починається з соцпрацівників на місцях, які працюють безпосередньо з мешканцями ОТГ у створених ними структурах. Інтеграція послуг неодмінно має бути націлена на покращення якості надання усіх видів соціальних послуг, наближення їх безпосередньо до конкретної людини в конкретній громаді», -зазначив Іван Боршош. За його словами, наразі у Сумській області вже створено та діють 29 об’єднаних територіальних громад. Березівська сільська рада, що була учасником пілотного проекту з питань надання послуг з соціальної підтримки населення, є лідером серед колег щодо реалізації пілоту.

Завершуючи він додав, що у галузі соціального захисту області реалізується багато державних і місцевих програм, але ще попереду дуже багато роботи.

Заступник директора обласного центру зайнятості Лідія Павлик донесла до відома учасників заходу  інформацію щодо реалізації  важливого проекту по підготовці фахівців з питань життєзабезпечення об’єднаних територіальних громад обласною службою зайнятості, яка вперше в Україні почала готувати спеціалістів для ОТГ, сільських та селищних рад на базі центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Упродовж форуму його учасники змогли предметно обговорити основні напрями реформування системи соціального захисту населення в умовах децентралізації влади, утворення структурних підрозділів з питань соціального захисту населення в ОТГ.