01.03.2019 | 15:35

28 лютого 2019 року в місті Києві відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України на тему «Основні досягнення у соціальній сфері та перспективи розвитку».

Засідання пройшло за участі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра соціальної політики Андрія Реви, голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, першого заступника Міністра соціальної політики України Ольги Крентовської, Голова Федерації профспілок України Григорія Осового, в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка, заступників Голови та керівників обласних центрів зайнятості, керівників центральних органів виконавчої влади, представників органів соціального захисту населення з усіх регіонів країни, представників місцевого самоврядування.

Під час заходу були обговорені нагальні питання соціальної сфери, підбиті підсумки роботи за минулий період та окреслені завдання на перспективу, відбувся обмін думок між учасниками заходу щодо різних соціальних проектів, які впроваджуються в різних регіонах України.

У засіданні колегії Міністерства соціальної політики взяв участь також директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

1 березня цього року за підсумками засідання колегії Мінсоцполітики відбулася розширена нарада спеціалістів обласного центру зайнятості. На ній В.Підлісний виокремив питання, які обговорювалися на колегії, зокрема блоку, що стосується служби зайнятості, поставив завдання на найближчу перспективу.

Міністерство, сказав В.Підлісний, продовжить роботу з легалізації зайнятості, реформуючи трудове законодавство. Спільно з сторонами соціального діалогу завершується підготовку нової Генеральної Угоди на термін до 2021 року, де визначені узгоджені цілі та принципи проведення системних реформ у соціальній сфері.

У 2018 році вперше з 2013 року ситуація на ринку праці мала чітку позитивну динаміку щодо зростання зайнятості та зниження безробіття.

Так, за 9 місяців минулого року збільшилась чисельність  зайнятого населення на 185 тис. осіб до 16,4 млн. осіб і скоротився рівень безробіття з 9,4 % до 8,6 %.

В багатьох регіонах роботодавці відчувають брак кадрів, все частіше звертаються до центрів зайнятості для пошуку працівників. Станом на січень 2019 року в Державній службі зайнятості було 143 тисячі вакансій.

Статистика свідчить, що при пропозиції заробітної плати від мінімальної до 6-7 тисяч, цей пошук не завершується успіхом, укомплектування йде з заробітної плати 9 тис і вище. Це свідчить про реальну ціну робочої сили і є відповіддю на питання чи повернуться люди, коли буде пропозиція роботи з гідною оплатою праці?

Треба долати існуючий дефіцит гідної праці шляхом  створення нових робочих місць або модернізації існуючих з високою заробітною платою. В Україні працівників з найпростішими професіями більше 30%, тоді як, наприклад, в Угорщині, Словаччині або Чехії їх частка удвічі менша.

Разом з тим, проблема безробіття набуває все більш  індивідуального характеру, коли людині необхідна більш глибока допомога у пошуку постійної роботи аби вона щоразу не поверталася до служби зайнятості за допомогою.

Саме тому розпочали спільно з МОП за участю фахівців з європейських країн реформу державної служби зайнятості, які готують персонал до виконання нових функцій.

З січня 2019 року у роботу центрів зайнятості впроваджується нова послуга роботи з клієнтами - кар’єрний радник.

Цей спеціаліст надаватиме індивідуальні послуги планування кар’єри з тим, щоб розв’язати проблему людини більш глибоко, надати всебічну допомогу у довгостроковому працевлаштуванні людини, можливо завдяки зміні професії.

В результаті – ми повинні отримати нову, сервісно орієнтовану службу, з широким меню інформаційних послуг та активних програм зайнятості, значно розширити коло людей, яким надані професійні послуги – як дистанційно, так і при зверненні до служби.

Відбулося ділове обговорення доповіді Міністра.

Після засідання колегії Мінсоцполітики відбулася робоча нарада з директорами обласних центрів зайнятості під керівництвом в. о. Голови державної служби зайнятості (Центрального апарату) В. Ярошенка.

Під час зустрічі було окреслено першочергові завдання в роботі, зокрема, наголошено на необхідності посилення співпраці з роботодавцями та реалізації активних програм сприяння зайнятості.

«Рушійною силою розвитку служби зайнятості є сучасні методи пошуку та підбору персоналу. Першочергове наше завдання – забезпечення індивідуального підходу до кожного клієнта. Служба повинна бути сервісно орієнтованою, мати широкий спектр інформаційних послуг та активних програм зайнятості для задоволення потреб як шукачів роботи, так і роботодавців», – наголосив В. Ярошенко.