14.11.2018 | 10:24

13 листопада у навчальному відділенні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. Хоружівка Недригайлівського району відбулося засідання круглого столу на тему «Забезпечення соціально-трудових норм і зобов’язань у структурі служби зайнятості на етапі реформування» та нарада директорів філій Сумського обласного центру зайнятості, Сумського міського та Конотопського міськрайонного центрів зайнятості «Про підсумки роботи обласної служби зайнятості за 10 місяців 2018 року та першочергові завдання на найближчу перспективу».

У роботі круглого столу взяли участь заступник керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації Світлана Чаусовська, директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, голова обласної профспілкової організації працівників державних установ України Ігор Теліженко, голови районних профспілкових організацій, директори філій обласного центру зайнятості, Сумського міського та Конотопського міськрайонного центрів зайнятості.

Про особливості реорганізації служби зайнятості та участь профспілок у цьому процесі розповіла заступник директора обласного центру зайнятості Лідія Павлик, про соціальний захист працівників обласної служби зайнятості через механізм колективного договору – заступник начальника відділу організації матеріально-технічного забезпечення, голова профкому обласної служби зайнятості Людмила Насонова. Директори Лебединської міськрайонної та Краснопільської районної філій Микола Падалка і Галина Акименко поділилися практичним досвідом діяльності профспілкових організацій.

Потім розпочалася нарада директорів філій Сумського обласного центру зайнятості, Сумського міського та Конотопського міськрайонного центрів зайнятості.

З доповіддю виступив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. Він, зокрема, акцентував увагу на тому, що ідеологія роботи кожного спеціаліста повинна бути спрямована на задоволення потреб шукачів роботи та роботодавців, всіх, хто переступив поріг філії чи базового центру зайнятості.

- Потрібно відійти від практики минулих років, коли ми мало не нав’язували окремим головам сільських та селищних рад проведення громадських робіт, - говорить В. Підлісний. – Віднині опікуємося знаковими об’єктами, які є надто важливими для певної території, конкретної громади.

Нині перелік робіт, які чекають рук безробітних, значно розширився. Отож необхідно вже сьогодні вступити у перемовини з головами райдержадміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних, міських рад, аби спільно остаточно визначитися з фронтом важливих об’єктів на наступний рік.    

Ринок праці на Сумщині має тенденцію до пожвавлення. Тож слід використовувати важелі впливу на нього в рамках покладених повноважень на службу зайнятості, ефективно використовувати кошти, які виділяються на всі напрямки діяльності.

В. Підлісний поставив завдання активізувати роботу щодо прийняття рішень по компенсації єдиного внеску (особливо це стосується внутрішньо переміщених осіб), збільшити питому вагу працевлаштованих до надання їм статусу безробітного, зменшити термін пошуку місця роботи. Довготривале безробіття прирікає людину до її дискваліфікації.

Доповідач висловив занепокоєння низькою кількістю вакансій у містах та районах, які надходять з інших джерел.

Зверталася увага на підвищення вимогливості до технологів-організаторів, спеціалістів. Рівень працевлаштованих безробітних має зрости.

На нараді гостро звучала проблема профорієнтації. Надто це стосується шкільної молоді.

З метою надання безробітним конкурентоспроможних професій поставлено завдання значно пожвавити набір слухачів у навчальні групи Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

В. Підлісний звернув увагу учасників наради, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19 вересня 2018 року № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних те ведення обліку осіб, які шукають роботу». Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2019 року. Нею впроваджуються інститут кар’єрних радників. У зв’язку з цим у грудні цього року для спеціалістів буде організоване навчання на базі інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості. Потрібно вже сьогодні ознайомитися з постановою та бути готовими до проходження навчання.

З метою успішного функціонування навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. Хоружівка Недригайлівського району виникла нагальна потреба залучення коштів обласного бюджету. Це дасть можливість розвиватися навчальному відділенню, пришвидшить процес його адаптації до насущних потреб селян, життєдіяльності громад. На нараді вирішено оновити паспорти сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад. Причому, слід дійти до кожного села, детально проаналізувати потребу в спеціалістах, аби аргументувати це питання на черговій сесії обласної ради.

На нараді директорів філій Сумського обласного центру зайнятості, Сумського міського та Конотопського міськрайонного центрів зайнятості піднімалися й інші питання діяльності обласної служби зайнятості.