23.02.2018 | 14:34

Протягом двох днів 21-22 лютого у Сумському обласному центрі зайнятості за підтримки викладачів Сумського державного університету та за участі представників Департаменту освіти та науки Сумської державної адміністрації проводився семінар-навчання для фахівців з профорієнтації обласної служби зайнятості.
Захід був організований з метою підвищення фахового рівня та удосконалення професійної компетенції спеціалістів з профорієнтації Сумської обласної служби зайнятості.
21 лютого семінар проходив у Конгрес-центрі Сумського державного університету. Розпочав роботу семінару заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Семенович Боршош, який зазначив, що професійна орієнтація молоді є одним з основних механізмів збереження трудового потенціалу Сумщини. Директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Ілліч Підлісний наголосив на тому, що професійна орієнтація є одним із основних напрямів діяльності служби зайнятості в 2018 році та визначив перспективи її розвитку до 2020 року. Головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Сумської державної адміністрації Надія Григорівна Кощій зазначила, що тільки спільними зусиллями можливо досягти поставленої цілі. 
Учасники семінару, фахівці з профорієнтації Сумської обласної служби зайнятості, презентували форми і методи профорієнтаційної роботи з молоддю, що навчається, які застосовуються у центрах зайнятості області, обмінялись досвідом організації і проведення того чи іншого заходу.
Керівник координаційного центру гуманітарної політики СумДУ Ніна Дмитрівна Світайло провела презентацію на тему: «Концепція профорієнтаційної роботи зі школярами: особливості цільової групи та основні напрямки роботи». Практичний психолог СумДУ Світлана Хвостова та кандидат політичних наук, доцент Адріана Миколаївна Костенко провели тренінг «Вікові особливості старшокласників та ефективні форми роботи з ними».
22 лютого учасників семінару-навчання приймав Сумський міський центр зайнятості. Навчання відбувалося у форматі тренінгового майданчику. Тренери – практичні психологи Сумського державного університету. Учасники семінару мали можливість практично відпрацювати інтерактивні форми та методи роботи зі шкільною молоддю, відвідати майстер-клас з організації профдіагностичного тестування клієнтів служби зайнятості за допомогою автоматичного робочого місця «Профконсультант» та «Оптант Плюс», тренінг «Стратегічне планування» тощо.
Підвела підсумки дводенного семінару-навчання заступник директора Сумського обласного центру зайнятості Лідія Григорівна Павлик. Вона зазначила, що такий формат роботи дозволяє більш ефективно набувати нових знань та компетенції спеціалістами та визначила пріоритети профорієнтаційної роботи Сумської обласної служби зайнятості на 2018 рік.