У Конгрес-центрі Сумського державного університету 18 липня 2017 року у прямому ефірі Сумського обласного телебачення UA:СУМИ стартував телемарафон «Розвиток професійної освіти – економічне зростання регіону». Як зазначили організатори, завдання марафону – налагодження суспільних комунікацій навколо проблематики у системі професійно-технічної освіти. Тож до обговорення у прямому ефірі UA:СУМИ долучилися фахівці та експерти, котрі безпосередньо мають відношення до робітничих кадрів – представники профтехосвіти, центру зайнятості та підприємств-роботодавців, які потребують робітничих рук
У рамках запланованої програми телемарафону учасники обговорювали питання взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, державної служби зайнятості, роботодавців, громадськості та навчальних закладів у процесі розвитку системи підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб сучасного ринку праці регіону.
За словами голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА, професійно-технічна освіта – це стратегічна основа розвитку нашого краю та динамічних змін в економіці області. Проте, ринок праці сьогодні відчуває брак професійних робітничих кадрів. І причина не в рівні заробітної плати, адже роботодавці готові достойно
оплачувати найману працю, а саме у невідповідності замовлень і реальних потреб ринку.
Після вступного слова очільника області до обговорення був запрошений директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, який, характеризуючи ринок праці області, зокрема зазначив, що у 1 півріччі 2017 року зареєстровано 15,6 тис. безробітних (на 2,0 тис. осіб більше ніж у 2016 році). Загалом на обліку перебувало 29,8 тис. безробітних (менше на 2,4 тис. осіб. ніж у 2016 році), з них: жінки - 50,8% (зменшення на 3,1%); молодь до 35 років – 33,4% (зменшення на 4,9%); особи старше 45 років – 38,8% (збільшення на 3,8%); жителі сільської місцевості – 35,5% (збільшення на 1,7%).
Станом на 1 липня 2017 року на обліку перебувало 14,1 тис. безробітних, що на 2,1% менше проти 01.07.2016 року. Кількість вакансій становила 1836 одиниць, що вдвічі більше проти минулого року. Навантаження на 1 робоче місце - 8 осіб (минулий рік –17 осіб). Професійне навчання проходили 2,4 тис. осіб, що на 9,1% більше проти відповідного періоду минулого року.
Учасники заходу обговорили шляхи вирішення проблеми недофінансування профтехосвіти й розглянули перспективи підготовки робітничих кадрів на Сумщині.