24.02.2016 | 16:10

У складних соціально-економічних умовах сьогодення значно зростає роль роботодавців як соціальних партнерів служби зайнятості на ринку праці. Саме взаємовигідна співпраця служби зайнятості з роботодавцями є однією з найважливіших передумов зростання зайнятості  в Україні. Якість підбору претендентів на вільні робочі місця безпосередньо залежить від наявності інформації про вакансії, яку роботодавці охоче надаватимуть лише за умови власної переконаності у спроможності служби зайнятості якісно задовольнити їхні кадрові потреби

 

Ефективне застосування форм  роботи з роботодавцями може бути забезпечене лише у разі використання чітко визначених методів у роботі з ними. Тому, спеціалістами Роменського міськрайонного центру зайнятості вся робота з роботодавцями проводиться на основі ретельно розроблених планів, які є складовою частиною загального плану центру зайнятості.

Методами роботи з роботодавцями які використовуються в ЦЗ є: залучення роботодавців до участі у масових заходах, що проводяться центром зайнятості, а саме у семінарах для керівників підприємств та представників кадрових служб, ярмарках та міні-ярмарках вакансій, засідань «круглих столів», нарад тощо.

Проводяться вони на тему:  «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», «Стимулювання роботодавців щодо створення нових робочих місць. Компенсація роботодавцям для працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці», «Законодавство України про працю, зайнятість та соціальне страхування – основа успішного функціонування підприємств, установ, організацій та малого бізнесу» та інші. В 2015 році у семінарах взяли участь близько 400 представників підприємств, організацій, установ.                                                                             

 Слід відзначити, що проведення таких заходів має результат. Так, кількість працевлаштованих на нові робочі місця, за яких здійснювалась компенсація єдиного внеску роботодавцям протягом 2015 року в Роменському ЦЗ складає 24 особи. Успішно співпрацював  ЦЗ, наприклад, з такими фізичними особами-підприємцями, як  Гумен Л.В., Кружило В.В., Шаповалова А.М., які займаються торгівлею хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами. Ці підприємці створили 18 нових робочих місць і працевлаштовали безробітних осіб на посади: продавець продовольчих товарів, формувальник тіста, пекар, бухгалтер, товарознавець, економіст, менеджер (управитель) в роздрібній торгівлі продовольчими товарами. І оскільки приватні підприємці мають бізнес, що відноситься до пріоритетних видів економічної діяльності, міськрайонним центром зайнятості прийнято рішення про надання їм компенсації єдиного внеску.

         Хочеться відзначити співпрацю служби зайнятості з фізичними особами-підприємцями:  Нагорний О.І., Козеня О.П., Северин С.С.,  які теж займаються пріоритетними видами діяльності. Вони створили нові робочі місця для продавців продовольчих товарів, товарознавця, бухгалтера, швачок та працевлаштували 6 осіб, які перебували на обліку у Роменському МРЦЗ.

         Даний вид послуг – це не лише крок вперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, але й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення, тому співпраця з роботодавцями у цьому напрямку є актуальною.

         З метою надання додаткової соціальної підтримки і забезпечення тимчасової зайнятості громадянам, які шукають роботу, спеціалістами центру зайнятості проводиться робота щодо залучення таких осіб до громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Адже, завдяки участі у громадських роботах безробітні можуть відновити трудові навички, отримати відповідний заробіток, а іноді – постійну роботу.

   Між міськрайонним центром зайнятості й сільськими радами та підприємствами міста  у 2015 році було укладено 24 договори на проведення громадських робіт. Так, під час виконання таких робіт було упорядковане кладовище в с. Рогинці, в с. Андріяшівка. Здійснено благоустрій прибудинкових  територій м. Ромни. Проведено обрізку дерев, кущів на території Хмелівської та Смілівської сільських рад.

Однією із ефективних форм співпраці з роботодавцями щодо оперативного пошуку претендентів на вакантні місця, здатних якісно та своєчасно виконувати завдання, оперативно реагувати на зміни в технологічних процесах, постійно підтримувати високий професійний рівень діяльності підприємства – є ярмарки та міні-ярмарки вакансій. Беруть участь у таких заходах як особи, які звернулися до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні, так і громадяни, які працюють та бажають змінити місце роботи.

Так,  спеціалістами Роменського центру зайнятості міні-ярмарки вакансій проводились для Роменської виправної колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Сумській області №56, ПрАТ «Миронівська птахофабрика» ТМ  «Наша Ряба», ТОВ «Джейсіес вуд», ФОП Зозуля О.М., ФОП Оніщенко Н.І. та інших. Під час проведення заходу шукачі роботи мають змогу отримати інформацію про діяльність підприємства, наявність вільних робочих місць та вакантних посад, умови праці та рівень заробітної плати безпосередньо від роботодавця.

Окрім семінарів, міні-ярмарок, засідань круглих столів, нарад спеціалісти центру зайнятості проводять мобільні виїзні акції до сіл району з метою інформування мешканців про соціальні послуги служби зайнятості, надання інформації з питань законодавства, легалізації найманої праці, започаткування власної справи з отриманням одноразової допомоги по безробіттю та інших питань. Особлива увага  приділяється громадянам України, які вимушено переселилися зі Сходу країни й фактично перебувають на території м. Ромни та Роменського району.  Таким особам надається інформація відповідно до норм чинного законодавства про зайнятість та соціальний захист на випадок безробіття громадян України, які вимушено переселилися зі Сходу країни.

Загалом, спеціалістами центру зайнятості використовуються всі визначені законодавством форми взаємодії з роботодавцями. У нашому місті та районі роботодавець є не лише "клієнтом №1" для центру зайнятості, а й гідним соціальним партнером у вирішенні завдань  Державної політики зайнятості.