29.12.2020 | 16:46

Закінчується дія Програми зайнятості населення Сумської області на 2018-2020 роки. Настав час для попередніх підсумків її виконання та розробки  проєкту Програми зайнятості на наступний період. Це і стало предметом спілкування під час  засідання робочої групи з питань розроблення Програми під головуванням заступника Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Олени Заяц.

До обговорення зазначених питань долучилися й заступник директора обласного центру зайнятості Лідія Павлик та начальник відділу статистики та  прогнозування Яна Забіла.

Ринок праці області у січні-листопаді 2020 року  позначився такими показниками: працевлаштовано за сприяння обласної служби зайнятості 17,2 тис. осіб (16% з них отримали роботу оперативно, до надання статусу безробітного), забезпечено тимчасову зайнятість 1,9 тис. громадянам, професійне навчання проходили 3,2 тис. безробітних,  профорієнтаційними послугами охоплено 28,9 тис. осіб, працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  94 безробітних, з них 33 особи з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи отримали 16 осіб.

Станом на 1 грудня  поточного року кількість безробітних становила 15,8 тис. осіб, 13,1 тис. отримували допомогу по безробіттю. Жінки не втрачають лідерства у складовій шукачів роботи, на частку яких припадає 62% (9,7 тис.),  38% (6,1 тис.) становлять чоловіки.

Як наголосила головуюча, при розробці проекту Програми зайнятості на наступний період будуть враховані сучасні тенденції ринку праці,  державні та місцеві програми розвитку економіки регіону, де прогнозується створення нових робочих місць, розроблені конкретні заходи щодо захисту осіб, які не в змозі на рівні конкурувати на ринку праці.