оп
11.10.2018 | 17:10

Вибір майбутньої професії, як виду зайнятості, що забезпечить особистісне, професійне та матеріальне зростання завжди був складною справою. Для сучасної молоді він ускладнюється розширенням професійної палітри на ринку праці та доступність значного обсягу суперечливої інформації з даної тематики.
В цих умовах зростає значення системної профорієнтаційної роботи зі шкільною молоддю різних вікових груп. Продовжуючи профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю Сумського району, фахівцем районної філії Сумського обласного центру зайнятості 10 вересня був проведений профорієнтаційний урок з учнями 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанівської об'єднаної територіальної громади.
На уроці учні дізналися про основні критерії, етапи та типові помилки вибору майбутньої професії. В ході евристичної бесіди визначений сучасний стан і тренди розвитку ринку праці в Україні, охарактеризовані риси професій майбутнього, що будуть формуватися під впливом інформаційно-технологічних інновацій. Зроблений особливий акцент на потенційних ризиках роботи за кордоном, надані практичні поради, як діяти, щоб не стати жертвою торгівлі людьми. Використаний відеоматеріал допоміг учням яскраво, емоційно сприймати інформацію.