19.06.2019 | 16:55

У Сумському обласному центрі зайнятості з 11 по 19 червня відбулися співбесіди директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, заступників директора Лідії Павлик та Володимира Дмітрієва з директорами, заступниками директорів, заступниками директорів-начальниками відділів надання соціальних послуг базових центрів зайнятості та філій щодо виявлення потенціальних можливостей для реалізації основних завдань та функцій у 2019 році.

Реформування державної служби зайнятості, спрямоване на розширення видів послуг шукачам роботи та роботодавцям за принципами індивідуального підходу при їх наданні, передбачає покращення сервісного обслуговування клієнтів і забезпечення працевлаштування громадян, поєднуючи їх інтереси, реальні професійні знання, ступінь трудової мотивації та мобільності.

Запровадження нових методів роботи вимагає  оптимізації управлінських функцій керівників і спеціалістів базових центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості, кардинальних змін у підході до виконання покладених на них функціональних обов’язків. Саме ці чинники й стали поштовхом для проведення таких співбесід.

Перш ніж спілкуватися з керівним складом базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості, відбулися виїзні зустрічі з фахівцями на місцях на предмет виявлення їх адаптованості до змін, оперативності та якості прийняття рішень, наявності потенціалу для виконання функцій, за підсумками яких зроблено аналіз щодо здатності кожного працівника виконувати основні та додаткові функціональні обов’язки.

Співбесіда складалася з двох етапів: для директорів базових центрів зайнятості та філій – тестування з основ чинного законодавства про зайнятість та практичних завдань з перевірки навичок користування засобами ЄІАС.net й безпосереднього спілкування з керівним складом обласного центру зайнятості; заступникам директорів, заступникам директорів-начальникам відділів надання соціальних послуг перед співбесідою надана методична допомога щодо ведення інформаційної роботи.

Під час спілкування директори, проаналізувавши роботу свого колективу, надавши інформацію щодо перспектив розвитку району, озвучили власне бачення втілення в життя нових методів роботи.

 За результатами попередньої роботи з колективами базових центрів зайнятості та філій, особистого спілкування з директорами Володимир Підлісний закцентував увагу на особливостях сьогодення, які вимагають від кожного активної життєвої позиції у виконанні основного призначення служби зайнятості – якнайшвидше працевлаштування з гідними умовами праці та зарплатою.

«Реформа служби зайнятості не матиме успіху, якщо ми у цій ситуації будемо лише спостерігачами. Треба починати з себе й бути активними учасниками процесів втілення новітніх технологій у наданні послуг. Першим кроком щодо покращення сервісного обслуговування клієнтів і забезпечення працевлаштування громадян, поєднуючи їх інтереси, реальні професійні знання, ступінь трудової мотивації та мобільності стало впровадження інституту кар’єрних радників в роботі державної служби зайнятості. Послуга нова, але вже є певні конкретні результати», - говорить В.Підлісний.