06.10.2016 | 16:09

Фахівцями Сумської обласної служби зайнятості з метою пошуку форм співпраці у задоволенні поточних та перспективних потреб підприємств у кадрах у вересні місяці 2016 було проведено анкетування близько 500 роботодавців області, які є найбільшими на ринку праці регіону за кількістю працюючих.

Були опитані роботодавці, які ведуть свою господарську діяльність у різних галузях економіки. Найбільше опитано підприємств сілськогосподарського спрямування (27,2%), переробної промисловості (13,5%), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (20,6%), освіти та державного управління (19,8%).

У результаті анкетування з’ясовано, що 45,8% опитаних роботодавців планують розвиток підприємств зазвичай на термін до одного року, 24,2% - на 3 роки, 30,0% - на 5 років і більше, що свідчить про короткострокове планування діяльності підприємств.

При цьому 56,5% опитаних роботодавців не планують створювати нові робочі місця, лише 18% все ж таки будуть їх створювати у найближчій рік, 16,7% створюватимуть протягом наступних одного – трьох років, 4,7 % та 4,1% створять такі робочі місця протягом трьох – п’яти років та більше п’яти років відповідно.

На думку опитаних роботодавців, значну роль у вирішенні їх кадрових проблем відіграє Державна служба зайнятості, до якої у 51,6% випадків вони звертаються з цією метою. У 21,2% випадках роботодавці укомплектовують вільні робочі місця самостійно, у 15,3% - дають оголошення в газети, на радіо, телебачення, інтернет, 10,5% шукають за допомогою колег, знайомих, 0,6% звертаються у приватні агенції з пошуку кандидатів на робочі місця.

Оцінкою роботи Сумської обласної служби занятості можна вважати думку роботодавців, з яких 73,0% вважають що Державна служба зайнятості є надійним партнером. У 26,8% випадках роботодавці вважають, що служба зайнятості допомагає не завжди через ряд об’єктивних причин, якими є невідповідність попиту та пропозиції на ринку праці та недостатність кваліфікованих кадрів.

43,3% опитаних роботодавців вважають низьким кадровий потенціал безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, 50,3% частково задоволені професійною відповідністю безробітних. У зв’язку з цим 22,3 % опитаних роботодавців використовують свій кадровий резерв, 3,8% роботодавців потребують фахівців за рідкісними професіями. У більшості випадків роботодавці звертаються до служби зайнятості коли є потребу в укомплектуванні вакансій.

Для того щоб співпраця Державної служби зайнятості з роботодавцями була плідною, 16,3% опитаних роботодавців вважають, що професійне навчання є запорукою у вирішенні їх кадрових потреб. 4,7% роботодавців вважають, що повернення порядку надання дотацій роботодавцям на створення робочих місць було б доцільним у підтримці їх діяльності, особливо у період складної економічної ситуації. Близько 8% роботодавців висловили побажання використовувати у практиці служби зайнятості досвід приватних агентств. Більшість опитаних роботодавців завжди приймають учать у заходах, які проводить служба зайнятості, та використовують всі можливості служби зайнятості.

Отже, опитування роботодавців довело, що Державна служба зайнятості спроможна вирішувати кадрові проблеми роботодавців, завжди «йде у ногу з часом», розширюючи та удосконалюючи свої сервіси, та є надійним партнером на ринку праці.