25.01.2017 | 14:45

Кролевецький РЦЗ провів зустріч з керівниками та представниками найбільших ринкоутвоюючих підприємств району: ДП «Кролевецький агролісгосп», ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод», Кролевецьке ЛМГ, філія ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України «Кролевецький КХП», ТОВ «Кролевець-Агро», депутатами районної та міської рад.

У своєму слові в.о. директора –голова комісії з припинення юридичної особи Кролевецького РЦЗ Л.Шумило наголосила, що на сьогоднішній день клієнт служби зайнятості №1 – роботодавець, адже саме він забезпечує розвиток виробництва та зберігає, примножує, створює робочі місця, чим і підкріплює стабільність ринку праці. Ми надаємо для працедавців району широкий спектр послуг щодо підбору персоналу абсолютно безкоштовно, при цьому окрім традиційних послуг пропонуємо використовувати сучасні технології: ознайомлення з базою даних резюме та відеорезюме пошукачів роботи, онлайн-співбесіди, здійснення підбору персоналу безпосередньо на виробництві, організувавши Дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, ведемо інформування про наявні грантові програми, що допомагають роботодавцеві залучити додаткові інвестиції.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже удосконалює свої сервіси: налагоджена комунікація із безробітними через соціальні мережі, здійснюється залучення пошукачів роботи до дистанційного та онлайн-навчання, організовуються заходи з соціальними партнерами, що дає змогу наблизити безробітного до отримання спектру соціальних послуг інших структур.

Окрім того, заступником начальника відділу надання соціальних послуг Г.Чорненко до учасників заходу було донесено інформацію про пріоритетні засади реформування Служби зайнятості, зокрема задоволення заявлених вимог роботодавців шляхом посилення індивідуального підходу до підбору кандидатів, впровадження електронного сервісу для роботодавців для спрощення надання інформації про потребу у робочій силі та звітності, перспективи створення кадрового резерву працівників для його подальшого використання роботодавцями.

Директор ДП «Кролевецький агролісгосп» І.Груша відмітив позитивні аспекти запропонованих змін, але зауважив, що законотворцям необхідно шукати реальні механізми мотивації українців до зайнятості, а не стимулювати їх утриманські настрої шляхом нарощування соціальних виплат. Допоки сума державних допомог буде дорівнювати або навіть бути вищою за заробітну плату, до тих пір люди не будуть вмотивовані до праці. Підвищення розміру мінімальної зарплати не вплинуло на діяльність агролісгоспу, адже середня зарплата на підприємстві вища за мінімальну, кадровий потенціал буде збережений, підприємство має потребу у фахівцях на перспективу, зокрема будуть затребувані верстатники деревообробних верстатів, рамники, лісоруби, майстри лісу, слюсар-ремонтник, але чомусь безробітні неохоче спішать на таку роботу.

Про існування кадрової проблеми розповів і директор ТОВ «Арма-С» Д. Ковальов Він зазначив, що його підприємство належить до ефективно працюючих з гідними умовами праці, але знайти висококваліфікованого токаря чи фрезерувальника непросто.

Середня заробітна плата, за словами керівника Кролевецького ДЛМГ О.Посошенка, на підприємстві більше, ніж удвічі перевищує нинішню мінімалку, тому кадрами повністю забезпечені, самі відпрацювали схему навчання своїх працівників, хоча було б доречним, аби професії лісової галузі були включені до списку на неформальне навчання чи отримання ваучера, при цьому, щоб ця можливість була реалізована у нашому регіоні.

Представники аграрного сектору економіки в районі ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод», філія ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України «Кролевецький КХП», ТОВ «Кролевець-Агро», теж належать до успішних і перспективних. Працевлаштуватися на ці підприємства нелегко, бо там працюють стабільні, високопрофесійні колективи. Для людей створені усі умови для роботи, але і рівень відповідальності працівників дуже високий. Часто-густо пошукачі роботи з центру зайнятості просто не готові прийняти вимоги щодо рівня їх відповідальності на робочому місці.

Схвальні відгуки учасників заходу прозвучали на запропоновані зміни до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації пошуку роботи безробітних та шукачів роботи», зокрема, в частині підтримки Фондом ЗДСС роботодавців, які працевлаштовують недостатньо конкурентоспроможних громадян понад розмір квоти, та механізм допомоги суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця. Розмір запропонованої компенсації буде реальною допомогою роботодавцю.

З боку депутатів О.Халецького, С.Побивайла., А.Чепурного прозвучали застереження щодо запропонованих змін до п.п.1,2 ст.22 про право на ДБ залежно від страхового стажу при умові наявності страхового стажу за останні 12 місяців не менше 8 місяців. Адже це суттєво погіршить становище громадян, які працюють у аграрній сфері, сфері теплопостачання, де період роботи залежить від циклічності сільгоспвиробництва та сезонності.

В процесі діалогу учасниками зустрічі були озвучені наступні пропозиції:

З метою сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, створенню нових робочих місць з гідними умовами праці, використовувати механізм компенсації для працевлаштування демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО на протязі 1 року у розмірі 100% а протягом другого року не менше 50% фактичних витрат на оплату праці ( щоб заробітна плата не була меншою за отримувану допомогу по безробіттю)

У загальному бюджеті Фонду не допускати зменшення частки витрат, спрямованих на реалізацію активних програм сприяння зайнятості.

Напрямки удосконалення діяльності ЦПТО для підготовки кадрів для роботодавців за робітничими професіями:

Розширення переліку ліцензованих напрямків навчання, перекваліфікації, підвищення кваліфікації у кожному регіоні;

Забезпечити можливість організації індивідуального навчання за необхідними, але не масовими напрямками : верстатник деревообробних верстатів, рамник, лісоруб, машиніст бульдозера, машиніст екскаватора, автогрейдерист, стропальник, водії автотранспортних засобів кат. С, С1, токарів, фрезерувальників;

Організація дистанційного навчання з використанням сучасних інформаційних технологій, що зменшують витрати Фонду на оплату проїзду, проживання слухачів та створить більш комфортні умови для навчання;

Запропоновано змінити вимоги до осіб, що можуть скористатися ваучером, зокрема зняти взагалі вікові обмеження чи змінити віковий ценз з 45 до 35 років та відповідно наявність страхового стажу з 15 до 7 років.

Ринок праці був і залишається одним із найбільш чутливих у соціальному плані ринків. Будь-які зміни, що відбуваються на ньому, створюють позитивний чи негативний суспільний резонанс і є певним індикатором економічної стабільності держави, регіону, району. Тож ринок праці Кролевеччини має стати територією позитивних змін, а не місцем виживання.