18.03.2016 | 15:25

З метою інформування роботодавців та населення про послуги служби зайнятості спеціалістами Сумського міського центру зайнятості 16 березня 2016 року  проведений захід «Презентація послуг служби зайнятості: Основний пріоритет роботи центру зайнятості - це партнерство з роботодавцями», в якому взяли участь 5 осіб-шукачів роботи із числа внутрішньо переміщених осіб та 19 підприємств міста Суми.

Відкрила захід начальник відділу взаємодії з роботодавцями Людмила Савченко, яка представивши учасників заходу зауважила, що нинішня зустріч відбувається в рамках дії Закону України «Про зайнятість населення», розповіла про Постанову №696 від 8 вересня 2015 року «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб» та нагадала присутнім про діяльність Сумського міського центру зайнятості у світлі вимог чинних законодавчих актів. Було зосереджено увагу учасників на позитивних новаціях служби зайнятості, зокрема відсутності будь-яких обмежень щодо кількості роботодавців, які мають право на компенсацію єдиного соціального внеску та компенсації фактичних витрат на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО,  підвищенні розміру допомоги по безробіттю, максимальний розмір якої сягнув 4-х прожиткових мінімумів.

У рамках проведення Презентації учасники заходу ознайомилися з ситуацією на ринку праці, роботою центру зайнятості, порядком функціонування секторів у форматі роботи по регламенту роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів, специфікою роботи відділів. Отримали вичерпну інформацію про напрями діяльності державної служби зайнятості, перспективи працевлаштування, новітні методи пошуку роботи. Кожен мав можливість отримати індивідуальну консультацію у досвідчених спеціалістів, у тому числі надавались консультації про основні зміни у законодавстві.

Роботодавці та соціальні партнери, які відвідали Презентацію отримали великий багаж інформації, що стосується новітніх змін у законодавстві. Це і можливість використання для роботи в базі інструментаріїв Інтернет-ресурсу та друкованих видань, і стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, зокрема молоді, жінок, осіб віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних на два роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску.

Відповідно до нового закону особи, старші 45 років із страховим стажем не менше, ніж 15 років мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Вартість такого ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Велику увагу в державі приділяють соціальному захисту внутрішньо переміщених осіб.  На законодавчому рівні затверджено Постанову Кабміну  №696 від  8 вересня 2015 року «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».

Подібні заходи вирішують декілька питань. По-перше, наглядно презентують послуги міського центру зайнятості, безоплатність послуг і інформації, які  можна отримати за допомогою спеціалістів та інформаційної системи служби зайнятості. По-друге, це мотивація роботодавців до співпраці і, як наслідок, зростання банку вакансій, на які можуть працевлаштуватися незайняті громадяни та оперативне і якісне укомплектування кадрами підприємств.