08.06.2016 | 10:58

За словами голови облдержадміністрації, окрему увагу призову на строкову військову службу мають приділити у містах Охтирка, Суми, Конотоп, Лебедин, а також у Путивльському, Великописарівському та Середино-Будському районах. При цьому необхідно тісно співпрацювати з місцевими центрами зайнятості. Адже серед громадян, які стоять на обліку, обов’язково знайдуться бажаючі служити за контрактом. Необхідно лише грамотно донести інформацію про перспективи і переваги проходження служби в армії.

«Потрібно не намагатися, а показувати конкретний результат. При чому всю необхідну допомогу місцева влада військовим комісаріатам надає. Але одні і ті ж райони не можуть постійно витягувати показники для області і працювати за всіх. Якщо не буде результату у Сумській області, в інших регіонах, не буде й професійної боєздатної армії, обороноздатної держави та ефективної безпеки. А суспільство має право вимагати від нас з вами виконання своїх обов’язків. І цим ви мате керуватися у роботі», – звернувся до присутніх представників комісаріатів очільник Сумщини.

За словами заступника військового комісара Сумського обласного військового комісаріату Ігоря ЗАКРЕВСЬКОГО, краще ситуація із набором і відправкою молодого поповнення до лав Збройних Сил України у Конотопського, Лебединського, Роменського, Тростянецького, Сумського та Ямпільського районів, де із завданням впоралися на 75-80%. Планове завдання не виконали Великописарівський, Охтирський, Путивльський, Середино-Будський райони. Але найгірша ситуація складається у містах обласного значення, зокрема в Охтирці – лише 5%; Сумах – 14%; Конотопі – 36%. Випливає картина, що призов «тягнуть» сільські райони, не зважаючи, що саме міста мають левову частку призовного ресурсу.

Критиці роботу військових комісаріатів піддав заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ. Він підняв питання якості кадрів військових комісаріатів, бюрократії та низького рівня юридичної кваліфікації тощо. Підхід до вручення повісток є формальним і необ’єктивним, лише для статистики. Адже вони вручаються щоразу одним і тим же особам, котрі завідомо знають, що служба в армії їм протипоказана.

«Не шукайте причин і не перекладайте відповідальність, а вирішуйте питання своєї прямої компетенції. Якщо ви говорити, що призовників немає, чому не звертаєтеся до свого керівництва з пропозицією корелювати план призову. Жодного такого звернення не було. Це свідчить, що або ви не володієте ситуацією, або знаходитесь не на своєму місці», – прокоментував Іван Боршош.