02.10.2019 | 16:21

10-11 жовтня 2019 року на Сумщині в рамках проекту ПРООН «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення та розбудова миру» перебуватимуть керівники та фахівці регіональних та базових центрів зайнятості Луганської та Донецької служб зайнятості.

Планом заходів проекту передбачено організацію навчальних поїздок з метою вивчення кращих практик діяльності обласного та базових центрів зайнятості Сумщини.

Гості, зокрема, ознайомляться з роботою Конотопського міськрайонного центру зайнятості, де вивчатимуть питання соціального захисту безробітних та надання послуг з метою посилення мотивації до працевлаштування та постійної зайнятості, візьмуть участь у презентації співпраці з місцевим роботодавцем оборонної промисловості ДП  «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», матимуть можливість побачити зримі результати організації громадських робіт на прикладі об’єкту соціального призначення на території палацу княгині Львової Бочечківської ОТГ Конотопського району.

Потім луганчани та донеччани побувають у Хоружівському навчальному відділенні Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, де відбудеться презентація основних напрямів діяльності відділення: діяльність Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості в с. Хоружівка щодо підготовки фахівців за напрямами забезпечення життєдіяльності об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад та навчання працездатного населення сільської місцевості з питань розвитку агропромислового виробництва; взаємодія навчального центру з органами державної влади та місцевого самоврядування; проведення спільних заходів з Недригайлівською райдержадміністрацією, Недригайлівською селищною радою, Хоружівським старостинським округом; функціональна модель віддаленого робочого місця фахівця ОТГ; сприяння розвитку малого та середнього бізнесу - розвиток регіональної платформи з розвитку бджільництва на Сумщині, навчання за професією «Бджоляр», курси цільового призначення за напрямом «Основи бджільництва», діяльність «Інформаційно-консультаційного центру бджолярів», перспективи створення регіонального агропромислового кластеру; співпраця з першою на Сумщині поліцейською станцією в с. Хоружівка, як приклад комплексного підходу до організації практичного навчання фахівців об’єднаних громад та відпрацювання механізму практичного застосування набутих навичок щодо охорони громадського порядку; проведення тренінгів SIYB «Генеруй бізнес-ідею» «Розпочни свій бізнес» для молоді у рамках реалізація проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» (2017-2022 роки) на базі Центру сприяння розвитку ОТГ.

Колеги зі східних областей відвідають також садибу третього президента України Віктора Ющенка, зустрінуться з колективом Недригайлівської районної філії Сумського обласного центру зайнятості.

За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, не менш напружений другий день візиту: зустріч із в. о. голови облдержадміністрації Іриною Купрейчик та ознайомлення з діяльністю Сумського обласного центру зайнятості з питань контролю та координації роботи підпорядкованих структурних підрозділів.

- Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості презентуватиме основні напрями діяльності: професійне навчання за ліцензованими професіями, організація курсів цільового призначення, підготовка фахівців для ОТГ, сільських, селищних рад та навчання працездатного населення з питань агропромислового виробництва у рамках обласної «Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій до 2020 року»; співпраця з Радою роботодавців щодо організації проходження слухачами виробничої практики на підприємствах міста та області; організація роботи навчальних груп за професіями «Перукар» та «Манікюрник» з відпрацювання практичних вмінь та навичок, - розповідає В. Підлісний.  

У Конгрес-центрі Сумського державного  університету відбудеться масовий захід «Презентаційна платформа ділових людей «Секрети успіху» і ярмарок вакансій.

Сумський міський центр зайнятості презентуватиме впровадження нових nocлyr з рекрутингу та кар'єрного консультування, які дозволяють максимально ефективно узгоджувати потреби та інтереси роботодавців та кандидатів на ринку праці, формування бази даних претендентів та механізм її використання в роботі.

Делегація Луганської та Донецької області побуває у роботодавців. Галузь виробництва фармацевтичних препаратів представить ТОВ «Кусум Фарм», а галузь виробництва добрив і азотних сполук - ПАТ «Сумихімпром».