09.08.2019 | 11:31

В Роменській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості за участі соціальних партнерів відбулася нарада для роботодавців міста Ромни та Роменського району, які використовують працю фізичних осіб, на тему «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам».

В семінарі взяли участь заступник директора Роменської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості Тетяна Подрєз, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Олена Павленко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Тетяна Яременко, начальник Роменського управління ДФС у Сумській області Юрій Чеботарьов, заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування податків та збору фізичних осіб Людмила Бут, завідувач сектору супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного Фонду України у Сумській області Галина Скиба, головний спеціаліст відділу контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість виконавчого комітету Роменської міської ради Лариса Сорокіна.

Під час наради були обговорені проблемні та актуальні питання сьогодення: легалізація зайнятості населення, додержання законодавства про зайнятість населення, працевлаштування осіб з інвалідністю, задоволення вимог роботодавців щодо підбору кадрів, питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню.

Учасникам заходу наголошено, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. З метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку, певна кількість роботодавців взагалі не укладають трудові угоди. Але, саме людина, яка працює на умовах трудового договору, має не тільки заробітну плату, але й усі соціальні гарантії під час зайнятості.

Під кінець заходу учасники наради дійшли висновку, що неоформлені трудові відносини є  проблемою для роботодавця і його працівника, тож працювати треба без порушень трудового законодавства. Тільки так можна уникнути   адміністративної відповідальності.