19.04.2018 | 17:19

Як вже повідомлялося, вчора, 18 квітня, в обласному центрі зайнятості розпочав роботу  дводенний семінар-навчання директорів базових центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості, тема якого «Аналіз діяльності базових центрів зайнятості та філій Сумського обласного центру зайнятості за перший квартал 2018 року, найбільш актуальні завдання обласної служби зайнятості на найближчу перспективу та шляхи їх вирішення»

 

 

Сьогодні, 19 квітня, другий день роботи семінару розпочався зі спілкування із заступником голови обласної державної адміністрації Іваном Боршошом, який виніс на розгляд питання взаємодії органів влади, місцевого самоврядування та служби зайнятості по оптимізації ринку праці Сумщини.

Посадовець детально проаналізував хід виконання рішення наради у голови Сумської облдержадміністрації за участі голів райдержадміністрацій, яка відбулася наприкінці минулого місяця, щодо підготовки спеціалістів з числа безробітних з питань життєзабезпечення об’єднаних територіальних громад за напрямками: охорона громадського порядку, перевірка знань з питань охорони праці, пожежна безпека, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя громади, цивільний захист, безпека та здійснення контрою у місцях масового перебування людей, запровадження енергозберігаючих технологій та використання ресурсів у процесі реконструкції будівель та споруд.

- По суті, ми започатковуємо амбітний проект, який, вочевидь, не має аналогів в Україні. Громада визначається у потребі перерахованих спеціалістів, служба зайнятості готує їх і частково фінансує діяльність. Таким чином, ОТГ отримують фахівців з учорашніх безробітних. Отже, ми працюємо на упередження негативних явищ з метою їх унеможливлення, - говорить заступник голови облдержадміністрації І. Боршош. - Крім цього, низка ОТГ спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування продовжують роботу над розробкою плану стратегічного розвитку своїх територій. У чотирьох ОТГ відбулися засідання робочих груп, під час яких представники громад працювали над соціально-економічним аналізом, зокрема за допомогою SWOT-аналізу визначали свої слабкі та сильні сторони. Основна функція стратегії полягає в тому, щоб обмежені ресурси розподілити на пріоритетні напрямки розвитку територій. Аби визначитись з цими напрямками, слід проаналізувати сильні та слабкі сторони громади, що і дозволяє зробити SWOT-аналіз, проведений спільно з представниками робочої групи.

Директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний акцентував увагу на актуальності обговорюваного питання. За його словами, в сучасних умовах реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади головним завданням обласної служби зайнятості є і в майбутньому буде тісна, результативна співпраця з об’єднаними територіальними громадами.

- Разом з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями ми покликані постійно ретельно вивчати та швидко і якісно забезпечувати потреби локальних ринків праці у робітничих спеціальностях, оперативно реагувати на сьогоднішні виклики, зумовлені економічними та соціальними процесами на новій територіальній основі. Ми, зрештою, зобов’язані стати ефективними менеджерами для ОТГ у підготовці для них кадрів, - розповідає  В.Підлісний. 

Хід контролю виконання рішення наради у голови Сумської облдержадміністрації показав, що у громадах відсутні байдужі до вирішення проблем, які стосуються майбутнього територій. Проблеми, які піднімалися в центрі зайнятості, пріоритетні і вкрай важливі для повсякденного життєзабезпечення ОТГ.

Досвідом співпраці зі службою зайнятості, зокрема, здобутками та проблемами організації громадських робіт поділився Алтинівський сільський голова, голова ради сільських голів Кролевецького району Михайло Немировець.

Багато корисної інформації щодо основних аспектів чинного антикорупційного законодавства учасники зібрання отримали від  провідного інспектора з питань запобігання та виявлення корупції Сумського обласного центру зайнятості Тетяни Мироненко.

Підсумовуючи діяльність за перший квартал 2018 року, Володимир Підлісний зазначив, що впродовж  січня-березня 2018 року послуги державної служби зайнятості отримали 21 тис. безробітних громадян, у тому числі звернулися за допомогою у працевлаштуванні та  отримали статус безробітного з початку року 6,4 тис. осіб.

У січні-березні цього року 2,6 тис.  роботодавців надали інформацію про 11,2 тис. наявних вакансій. Середній розмір оплати праці в розрахунку на одну вакансію склав 4401 грн.

Служба зайнятості продовжує роботу по збору вакансій з усіх джерел: інформації; оголошення у публічних місцях, особисті зустрічі з роботодавцями, перегляд ЗМІ, Інтернет-порталів та Інтернет-сторінок підприємств, установ та організацій, кадрових агенцій тощо. У такий спосіб на 1 квітня цього року до бази додано 1 тисячу вакансій.

Всього забезпечено роботою протягом звітного періоду 5,6 тис.  осіб, у т. ч. 2,3 тис. зареєстрованих безробітних. Питома вага працевлаштованих до набуття статусу безробітного становила 55,4%.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 87 осіб, у т. ч. 21 особа, яка недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці, та 66 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 1,2 тис. осіб.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня до  вимог роботодавців за направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 1,8 тис. безробітних.

Сьогодні у базі даних обласної служби зайнятості є  3,2 тис.  вакансій - на 1,2 тис. більше, ніж на цю дату торік.  У середньому на одну вакансію претендує 5 осіб, що на 2 особи менше, ніж на аналогічну дату минулоріч. Найбільше навантаження на 1 вільне робоче місце склалося у Білопільському – 13 осіб, Кролевецькому -12, Шосткинському та Глухівському районах - по 10,  найменше - у Сумах та  Сумському районі - по 2.

Кількість безробітних, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості у звітному періоді  склала 15,2 тис. осіб. Із них мали право  на одержання допомоги по безробіттю – 12,1 тис. безробітних (79,2 %). Середній розмір допомоги по безробіттю у березні - 2461 грн.

Найбільшим попитом серед роботодавців користувалися трактористи-машиністи, водії автотранспортних засобів, підсобні робітники, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах, кухарі, слюсарі-ремонтники, швачки, бухгалтери.

Враховуючи результати роботи за звітний період, В. Підлісний виокремив проблемні аспекти й виніс їх на обговорення, що дало можливість визначитися зі шляхами вирішення питань поточного моменту та окреслити пріоритетні завдання на найближчу перспективу.

З метою пошуку нових шляхів креативного вирішення проблемних питань ринку праці директори базових центрів зайнятості, філій Сумського обласного центру зайнятості, Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості обговорили подальшу діяльність в умовах реформування, обмінялися досвідом, думками, пропозиціями.

Після жвавого і конструктивного обговорення директори центрів зайнятості та філій прозвітували про хід реорганізації, підсумки роботи за перший квартал, співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, озвучили власне бачення кардинальної перебудови повсякденного функціонування базових центрів зайнятості та філій.

На завершення Володимир Підлісний окреслив напрямки роботи обласної служби зайнятості у нових умовах, виокремив конкретні завдання для керівників базових центрів зайнятості,філій та начальників підрозділів обласного центру зайнятості для подальшого забезпечення системної роботи щодо надання якісних соціальних послуг.