26.04.2017 | 11:42

Обласна служба зайнятості активно сприяє громадам у створенні ОТГ. Цей процес у 2017 році буде переломним для Сумщини. Реформа повинна пройти для жителів безболісно, аби вони не втратили тих надбань, що мають.

«Ми внесли свій внесок у децентралізацію: спершу розробили своєрідну «дорожню карту» щодо співпраці зі службою зайнятості, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – У найближчі дні підпишемо з ними угоди про співпрацю. Адже сьогодні децентралізація влади стала чимось більшим за реформу, а її проведення розглядається на рівні збереження державності України. Децентралізація, тобто передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, має на меті надати більше повноважень тим органам, які знаходяться ближче до людей і де ці повноваження можна реалізовувати найуспішніше. Повноцінне місцеве самоврядування покаже перспективи розвитку держави, надасть змогу кожній людині знайти своє місце в країні, впливати на цю перспективу через участь у житті громади, у тому числі й економічному. Але головну роль тут відіграє бажання і спроможність громади користуватися наданими їй повноваженнями».

«Дорожня карта» - це незамінний методичний посібник для об’єднаних територіальних громад із центрами зайнятості Сумщини, який містить документи, нормативи, статистику. Тут розміщені адреси та телефони центрів зайнятості, презентовані послуги, які вони надають: організація професійного навчання, в тому числі за рахунок ваучера; порядок реєстрації безробітних та призначення їм матеріального забезпечення; організація громадських та робіт тимчасового характеру; компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; додаткові гарантії для роботодавців при працевлаштуванні військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО; компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб тощо. У брошурі друкуються своєрідні розгорнуті паспорти ОТГ з цікавими статистичними даними.

«Дорожню карту» щодо форм та методів взаємодії ОТГ з центрами зайнятості сьогодні мають всі новообрані керівники територіальних громад. Згідно з перспективним планом на Сумщині буде створено 59 таких громад.

Брошура стане в нагоді і для інших соціальних партнерів служби зайнятості, зокрема, міських, селищних та сільських голів. Зважаючи на те, що у друкованому вигляді посібник вийшов в обмеженій кількості, придбати його електронну версію можна в будь-якому центрі зайнятості.

За словами В.Підлісного, нині під час зустрічей спеціалісти інформують керівників ОТГ про сучасні технології, які використовує служба зайнятості: впровадження сервісу електронної реєстрації безробітних, який розміщений на порталі Державної служби зайнятості, основна мета якого - спрощення комунікації між шукачами роботи та центрами зайнятості; запровадження відеорезюме тих, хто шукає роботу, відеопрезентацій вакансій, відеоспівбесід із роботодавцями; створення електронного кабінету роботодавця, що дозволить співпрацювати з центром зайнятості на відстані. «Маємо тверду надію, що ця реформа дасть поштовх до повноцінного розвитку громад, сприятиме створеним громадам бути, перш за все, економічно достатніми, працюватиме на розвиток, з’являться нові робочі місця для людей», - резюмує В.Підлісний.