25.03.2016 | 13:45

 

В умовах сьогодення  для військовослужбовців, які повертаються до мирного життя, актуальними залишаються численні питання: оформлення статусу учасника бойових дій, виплата матеріальної допомоги, психологічна підтримки та адаптація до мирного життя. Серед найважливіших – і працевлаштування. Темі допомоги у розв’язанні проблем учасників АТО  був присвячений інформаційний семінар "Координація дій

органів влади, громадських та волонтерських організацій, роботодавців по наданню допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей", що відбувся у  залі семінарів Конотопського міськрайцентру зайнятості 

 

 У заході взяли участь координатори проекту "Координація дій органів влади, громадських та волонтерських організацій, роботодавців по наданню допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей" Дубодєлов Вадим Кузьмич та Куценко Наталія Володимирівна - начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Сумського ОЦЗ, представник спілки ветеранів АТО Бондар Артем, військовий комісар Радіоненко Роман Олександрович, представники виконавчого комітету Конотопської міської ради та районної державної адміністрації, управлінь соціального захисту населення Конотопської міської ради та Конотопської районної державної адміністрації, міського та районного центрів соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді, директор та заступник директора Конотопського МРЦЗ, керівники та начальники відділів кадрів підприємств міста та району, учасники АТО, члени їх сімей та представники сімей загиблих в АТО.

Під час активного спілкування були розглянуті шляхи вирішення  соціальних та правових питань учасників АТО та їх сімей, проблем, які їх найбільше турбують. Актуальними на сьогодні є питання: працевлаштування, соціальних виплат та компенсацій, пільг при виділенні земельних ділянок, на безоплатний проїзд в громадському транспорті, надання житла, отримання пільг при здобутті освіти, медичного обслуговування та інші питання. 

 Директор Конотопського МРЦЗ  Г. Толкачов зазначив, що громадянам, які звернулися по допомогу у працевлаштуванні, пропонується спектр  соціальних послуг: підбір підходящої роботи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, організація професійного навчання з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, сприяння в започаткуванні власного бізнесу.

Представники роботодавців поінформували учасників АТО про вакансії, які є на підприємствах та запросили їх звертатися до них з питань працевлаштування. Тринадцять присутніх роботодавців запропонували 18 вакантних місць. В ході заходу було вирішено питання працевлаштування одного учасника АТО.

    Як результат, виокреслені форми і методи подальшої співпраці органів місцевого самоврядування, роботодавців та інших соціальних партнерів з метою розв’язання соціальних та правових проблем учасників АТО. Учасники семінару дійшли висновку, що тільки спільними зусиллями можливо вирішити ці питання, не залишити поза увагою жодну людину, яка звернулася за допомогою.