07.12.2016 | 11:11

3 грудня українське суспільство зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну та економічну політику щодо осіб з фізичними або розумовими вадами.

У Тростянецькій районній центральній бібліотеці відбулося засідання “круглого столу” з питань соціального захисту людей з інвалідністю в районі. Участь у засіданні взяли керівники району і міста, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, заступник головного лікаря центральної районної лікарні, керівники громадських об’єднань, інваліди.

«Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює рівноправність інвалідів у суспільстві і їх участь у громадському житті країни» - так розпочав засідання круглого столу заступник голови районної державної адміністрації Олег Сипко. Сьогоднійшній захід – це своєрідне підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в районі і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. Олег Дмитрович адресував слова вдячності усім, хто постійно опікується питаннями інвалідів, ініціативній громадськості, небайдужим, милосердним людям та запевнив, що керівництво району завжди відкрите до діалогу.

Керівник апарату районної ради Олена Холодова розповіла про роботу, яку проводять органи місцевого самоврядування щодо забезпечення соціального і правового захисту інвалідів у районі, удосконалення підходів щодо участі інвалідів у культурно-масових заходах для самоствердження себе як повноцінного члена суспільства.

Заступник міського голови Оксана Заяц у своєму виступі наголосила, що інваліди, як одна з категорій незахищених верств населення, постійно перебувають під увагою і піклуванням з боку міської влади. Пріоритетним завданням у діяльності міської влади є соціальний захист населення та вирішення проблем людей із обмеженими фізичними можливостями.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Басова проінформувала присутніх про соціальні виплати, послуги, надання санаторно-курортних путівок, дала роз’яснення законів, які стосуються прав людей з особливими потребами. Лариса Іванівна зазначила, що в управлінні можна не тільки замовити путівку в санаторні заклади України, але й обрати санаторний заклад за бажанням.

Директор Тростянецького районного центру зайнятості Сергій Деркач, розповідаючи про роботу з особами, які потребують особливої уваги, закцентував увагу на тому, що для сприяння їхнього працевлаштування центром зайнятості здійснюється комплексна система заходів, спрямована на підвищення конкурентоспроможності осіб з інвалідністю. Тростянецький районний центр зайнятості, використовуючи сучасні технології, постійно удосконалює методи пошуку роботи з метою повернення до активної трудової діяльності всіх, хто її потребує, в тому числі й інвалідів.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології – відеорезюме, відеопрезентація вакансії, он-лайн співбесіда, комунікація із безробітними через соціальні мережі тощо. Присутніх було ознайомлено з ринком праці району та станом надання соціальних послуг особам з інвалідністю. Директор Тростянецького центру зайнятості відзначив підприємства та роботодавців району, які активно співпрацювали з центром зайнятості з питань працевлаштування інвалідів у 2016 році: ТОВ «Нафтогаз- Прима»», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», фізичні особи-підприємці Кулаєв О. Є., Савчук С.А. Разом з тим Сергій Григорович висвітлив і проблемні питання працевлаштування людей з інвалідністю – недостатня кількість спеціалізованих та відсутність надомних робочих місць, невідповідність вимог роботодавців у заявлених вакансіях стану здоров’я осіб з інвалідністю.

Заступник головного лікаря Тростянецької центральної районної лікарні Олена Гребіник приєдналася до побажань директора центру зайнятості щодо урізноманітнення вакансій та покращення їх якості. Крім того, підкреслила, що кількість осіб з інвалідністю постійно зростає. Відчути себе самодостатньою особистістю, економічно активною людиною можуть допомогти цим людям саме роботодавці.

Керівник Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Світлана Григор’єва зауважила, що в управлінні в повній мірі створені всі умови для якісного обслуговування та надання всебічної допомоги цій категорії пенсіонерів. На сьогоднішній день це наш обов’язок – дарувати пенсіонерам своє тепло й увагу, надавати допомогу та проводити широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Про лікування, оздоровлення, медичну реабілітацію дітей-інвалідів, соціальний захист, соціальні виплати інвалідам і матерям, які виховують дітей інвалідів, соціально-реабілітаційну роботу з сім`ями, дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями, спрямовану на соціалізацію осіб, які мають проблему інвалідності, працевлаштування молодих інвалідів - ці та інші проблемні питання людей з обмеженими можливостями були обговорені у ході засідання.

Всі запрошені мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення.

По завершенню заходу Олег Сипко подякував всім присутнім за участь у “круглому столі” і зауважив, що робота повинна бути системною і тільки сумісними зусиллями ми зможемо зробити життя людей з обмеженими можливостями таким, щоб ніхто з них не відчував себе непотрібним суспільству.

Тростянецький районний центр зайнятості