06.02.2020 | 16:10

Про це під час зустрічі із тимчасово виконуючою обов’язки голови облдержадміністрації Іриною КУПРЕЙЧИК повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ

«Питанням зайнятості держслужбовців, яких скорочують в райдержадміністраціях, ми займаємося з минулого року, – зазначив Володимир Підлісний. – Наразі попереджені про звільнення 410 осіб і в кінці лютого вони залишать свої робочі місця. З цими людьми проводилися співбесіди, навчання, ми проводили неодноразові зустрічі із керівництвом районів і разом робимо все можливе, щоб ці люди були працевлаштовані. Деяким із них ми знаходимо інші місця роботи, а десь половині з усіх – пропонуватимемо стати підприємцями. У середньому на свою діяльність вони отримають від нас по 60-80 тисяч гривень».

В ході зустрічі Ірина Купрейчик зазначила, що працевлаштування колишніх працівників райдержадміністрацій – це питання, яким опікуються сьогодні в тому числі на рівні Кабінету Міністрів. Адже люди внаслідок реформування органів виконавчої влади не мають страждати, залишившись без роботи. Тому вона закликала Володимира Підлісного і всіх співробітників служби зайнятості та керівництво районів робити все необхідне, щоб держслужбовці, а особливо люди з великим потенціалом, були працевлаштовані або ж мали можливість започаткувати власну справу.

Довідково. Обласна служба зайнятості ретельно супроводжує працівників РДА, які вивільняються. Профспілки працівників держустанов висловили настрої держслужбовців, які підпадають під скорочення, а керівництво обласного центру зайнятості мало змогу обговорити регіональні особливості виконання рішення Уряду, яким визначено нову граничну чисельність працівників районних державних адміністрацій. Зусилля фахівців служби зайнятості першочергово спрямовані на допомогу вивільнюваним службовцям.

Співробітники служби зайнятості тримають це питання під постійним контролем і супроводжують кожного клієнта: кар’єрний радник складає індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко; розробляє та корегує стратегію подальшого працевлаштування кожної особи; надає профорієнтаційні послуги з урахуванням індивідуальних потреб кожної людини (зокрема, із використанням профдіагностики); виявляє схильність до розвитку підприємницьких ініціатив.

Служба взяла на себе зобов‘язання індивідуально супроводжувати кожну особу, яка підпадає під вивільнення. Пріоритетизація дає перші плоди: колишні службовці працевлаштовуються в об’єднаних територіальних громадах та комунальних підприємствах. Служба зайнятості вивчає й інші пропозиції, які надходять від соціальних партнерів.

Директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон підкреслила, що в цій ситуації слід виходити з норм закону, наявних ресурсів та потреб економіки. Компетентності фахівців служби зайнятості достатньо, аби знайти роботу всім, хто цього потребує. Вирішення ситуації залежить від якісного та ефективного проведення профілювання, індивідуальної роботи, профорієнтаційних заходів тощо.

Довідково. Усі фахівці Служби розпочали підготовчі заходи, що дозволяють скласти профіль кожного клієнта, визначити ті навички, здібності та компетентності, які найкраще його вирізняють на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін. Так, кількість заповнених профільних анкет становила 2,8 тис. одиниць. Із загальної чисельності працівників, охоплених комплексом заходів Служби, понад 1,5 тис. осіб дали згоду на пошук роботи за сприяння ДСЗ. Нині нараховується близько 20 тис. вакансій на посади для законодавців, державних службовців, керівників та професіоналів.