19.04.2017 | 17:03

Коли розпочалися військові дії на Донбасі, молода донеччанка Наталія Кривошеєва вимушена була покинути домівку та приїхала шукати прихистку на Сумщині. Вона оселилася в с.Мутин Кролевецького району. Маючи бойову вдачу, жінка-містянка вчилася жити в селі, виконувати незвичну для неї роботу, навіть, спробувавши себе в якості лісокультурниці. В сільській місцевості непросто знайти постійне робоче місце та ще й при цьому, аби воно було до душі.

За характером Наталія – людина творча та креативна. Маючи освіту техніка-технолога швейного виробництва та досвід роботи дизайнера інтер’єрів, вона почала думати, як застосувати свій багаторічний досвід у нових умовах. Тим більше, що життя жінки і справді змінилося кардинально: в Мутині вона зустріла свою долю та стала дружиною. Чи не найголовніша потреба молодої сім’ї – фінансова стабільність, яка у подальшому має перерости у добробут та благополуччя. А основою цього всього є стабільна робота.

Маючи невдалий досвід самостійного пошуку роботи, Наталія вирішила звернутися за сприянням у працевлаштуванні до Кролевецького районного центру зайнятості та 15лютого 2016 року стала його клієнткою.

На профінформаційному семінарі Н.Кривошеєва дізналася про послуги, які надає служба зайнятості. Фахівці центру запропонували жінці відкрити власну справу. Вивчити схильність до підприємництва безробітна змогла, скориставшись профконсультаційною послугою із застосуванням психодіагностичних методик. Інформацію щодо організації та ведення підприємницької справи клієнтка також отримала на консультації.

Поки Наталія роздумувала над пропозицією, почалася робота служби зайнятості з Мутинською сільською радою щодо пошуку реальних варіантів допомоги людині. Сільський голова Н.Тепленко пообіцяла від імені громади підтримку підприємницької ініціативи донеччанки, зокрема у виділенні приміщення для роботи. Мабуть, небайдужість фахівців центру зайнятості, органів місцевого самоврядування, односельчан до майбутнього Наталії стали ще одним аргументом на користь започаткування своєї справи, і жінка зважилася.

26 квітня 2016 року Н.Кривошеєва представила на розгляд комісії Кролевецького РЦЗ свій бізнес-план з відкриття у с.Мутин ательє з пошиття та ремонту одягу. Основний вид діяльності майбутнього бізнесмена - виготовлення одягу та предметів інтер’єру під індивідуальне замовлення, адже Наталія Станіславівна має досвід у володінні креативним рукоділлям, адже більше 5 років працювала дизайнером інтер’єрів. Її послуги розраховані на широке коло споживачів з урахуванням індивідуальних особливостей. Такі послуги будуть вартувати не дуже дорого, але відповідатимуть смакам конкретних клієнтів. Цей вид діяльності відносно дешевий, потребує придбання лише машини для трикотажного полотна та парогенератора, супутніх товарів.

Члени комісії одностайно підтримали запропонований пошукачкою роботи бізнес-план. Центром зайнятості була виплачена одноразова виплата допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.

З 28 квітня минулого року Н.Кривошеєва зареєстрована як суб’єкт підприємництва, сільрада їй виділила приміщення, вона вже придбала необхідне обладнання та фурнітуру. Звісно, наших коштів для розвитку бізнесу замало, але головне в її справі, що дасть змогу заробляти - це її руки, бо не лише від обладнання, а й від майстерності швейника залежить успіх. Нині пані Наталія працює та надає великий спектр послуг мешканцям села. Її роботою задоволена і сільський голова, і громада.

Минув майже рік, як пані Наталія вже не клієнтка служби зайнятості, але ми не байдужі до її долі, тому час від часу спілкуємося, розпитуємо як їй живеться і працюється на Кролевеччині. Під час однієї такої розмови дізналися, що жінка ще потребує допомоги для розвитку своєї справи, тому як тільки дізналися про проект Ліги соціальних працівників Сумщини щодо фінансової підтримки підприємців з числа ВПО, відразу ж зателефонували Наталії Станіславівні, розповіли про умови навчання та отримання гранту, допомогли знайти консультанта з бізнес-планування, і, побажавши успіху, почали очікувати результату. І ось - перемога. Наталія Станіславівна успішно захистила свій проект та отримала допомогу у вигляді технічних засобів освітлення, швейних машин універсальної та для трикотажних виробів.