30.03.2018 | 14:37

30 березня заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош зустрівся з директорами, заступниками директорів, начальниками відділів організації працевлаштування населення та надання соціальних послуг базових центрів зайнятості, які перебувають на навчанні, ініційованому обласним центром зайнятості, в Сумах.

Головною метою візиту стало обговорення актуальної для соціальної політики теми подолання факторів, що негативно впливають на розвиток трудового потенціалу області.

- Збереження і примноження трудового ресурсу Сумщини - першочергове завдання служби зайнятості. Сьогодні – це пріоритет нашої діяльності. Не випадково 2018 рік проголошено роком профорієнтації. Ми маємо зменшити існуючий дисбаланс на ринку праці між попитом та пропозицією робочої сили. Тому спрямовуємо свої послуги не лише на безробітних, а на всі верстви населення, - сказав директор обласної служби зайнятості Володимир Підлісний.

Володимир Підлісний поінформував, що торік правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття схвалено Програму державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.

Програма, перш за все, передбачає проведення службою зайнятості системної профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді, учнів та студентів професійно-технічних та вищих начальних закладів, а також запровадження інноваційних форм роботи з населенням та посилення взаємодії служби зайнятості з соціальними партнерами у сфері профорієнтації населення.

- Як результат нестабільності ринку – нелегальна зайнятість та відтік кадрів закордон. Це ще два глобальних напрямки, які потребують кардинальних змін. Сьогодні за збереження висококваліфікованих робітничих кадрів  зобов’язані боротися не лише роботодавці та влада, а й обласна служба зайнятості. Це державна політика, - говорить заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош. – Скажімо, на Сумщині, як і в багатьох інших регіонах України, відчутний брак робітничих кадрів. А навчати майбутніх трактористів, слюсарів, газоелектрозварників, котельників, продавців, перукарів та представників інших спеціальностей потрібно на сучасному устаткуванні з урахуванням новітніх технологій. Ми переконалися, що це під силу службі зайнятості. Тож покладаємо на неї великі надії.

Іван Боршош наголосив, що час дешевої робочої сили закінчився. Ті стимули для роботодавців, які впроваджуються, починають поступово діяти. Та й сам роботодавець усвідомив, що слід бути щедрішим на заробітну плату для своїх працівників, інакше брак кадрів приведе до банкротства підприємства, яке не зможе розвиватися.

Він наголосив, що відбувається завершальна робота над змінами у законодавстві про зайнятість та страхування на випадок безробіття. Це дуже відповідальний період імплементації нових механізмів у щоденну працю.

Іван Боршош детально зупинився на організації роботи об’єднаних територіальних громад. Вони проходять період становлення. Отже, плече допомоги обласної служби зайнятості тут, як ніколи, доречне і своєчасне.

Учасники семінару відпрацювали практичні навики спілкування з роботодавцями з головою обласної організації роботодавців Євгеном Лапіним, консультантом з питань управління персоналом концерну «Нікмас» Олександром Неселевським, регіональним представником всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Аллою Губаньовою, директором кадрового центру «Персонал» Іриною Скачедуб.

Про грантові проекти для жителів сільської місцевості в рамках державної та регіональної фінансової підтримки виробників сільськогосподарської продукції розповів директор агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Маслак.