29.03.2023 | 12:05

Про те, що вдалося зробити та плани на перспективу і співпрацю говорили за участю т.в.о. голови Сумської обласної військової адміністрації Тараса Савченка на засіданні міжфракційного депутатського об’єднання «Добробат – добровольчий будівельний батальйон».

У роботі засідання взяв участь також директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. За його словами, Сумщина перша в Україні залучила до відновлення безробітних: люди отримували заробітну платню, виконуючи роботи різного плану на пошкоджених та зруйнованих об'єктах.

Торік обласною службою зайнятості залучено до суспільно корисних робіт 781 особа з числа безробітних по 27 громадах. Виплата заробітної плати зареєстрованим безробітним здійснювалась за рахунок коштів  Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Використано 8,4 млн грн.

Цього року рішення щодо проведення суспільно корисних робіт прийнято по 26 громадах області. На сьогодні до таких робіт вже залучено 543 зареєстрованих безробітних з 20 громад. Укладено договорів на виплату зарплати зареєстрованим безробітним з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття  на 8,0 млн грн.

Перелік об’єктів соціальної інфраструктури (навчальні та медичні заклади) на території області, які зазнали руйнувань та потребували відновлення  у 2022 році  склав орієнтовно 126 об’єктів.

Роботи, які виконуються зареєстрованими безробітними: заготівля дров для потреб військових та для населення, облаштування та укріплення блокпостів, вирубка дерев, приготування їжі для військових, пошив спецодягу для потреб військових (спальні комплекти, утеплені жилети, трикотажні шкарпетки), плетіння маскувальних сіток, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, облаштування підвальних приміщень у багатоповерхівках, школах, установах під укриття, ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери, розчищення узбережжя біля водойм та річок, розчищення автодоріг від завалів.