28.09.2023 | 14:22

Згідно з постановою КМУ від 22.08.2023 р. № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» працедавцям відшкодовуватимуться витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:

  • І групи у розмірі до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
  • ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

Програма поширюється на працедавців, які з 24 серпня поточного року працевлаштували застраховану людину з інвалідністю І або ІІ групи.

Компенсуватися будуть витрати на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю: меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів); транспортерів для піднімання сходами з електроприводом; допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівських клавіатур і портативних пристроїв; підйомних платформ для робочих місць; допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Для отримання коштів працедавцю необхідно впродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування людини подати до підрозділів Сумської обласної служби зайнятості у паперовій або електронній формі заяву про надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймає обласний центр зайнятості упродовж 10 робочих днів з дня отримання документів, що оформляється відповідним наказом. Кошти на рахунок заявника перечислюються упродовж п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації. Деталі програми тут.  

Консультації з цього питання надаються за телефоном «гарячої лінії»: 044 244 9422.

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу