Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торгівців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном.
18 жовтня - відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започаткований Європарламентом у 2007 році. З цієї нагоди 20 жовтня . у Глухівському міськрайцентру зайнятості проведено семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». До заходу долучився начальник «Глухівського бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Богдан Балицький.
Учасників семінару було ознайомлено із правилами офіційного пошуку роботи, поінформовано про організації та установи, куди можна звернутися, потрапивши у сучасне рабство, роздано інформаційні буклети із корисним тематичним змістом.