28.04.2017 | 11:38

На базі Сумського обласного центру зайнятості під головуванням заступника директора обласного центру зайнятості Лідії Павлик відбувся дводенний семінар-навчання заступників директорів та заступників директорів-начальників відділів надання соціальних послуг Сумського міського, міськрайонних та районних центрів зайнятості, де обговорювалися питання поточної ситуації на ринку праці, визначені пріоритетні напрямки діяльності на перше півріччя поточного року та на найближчу перспективу

Відкриваючи зібрання, директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний зупинився на позитивах і недоліках у роботі центрів зайнятості за основними напрямками діяльності, акцентував увагу на першочергових заходах, спрямованих на надання якісних, адресних послуг населенню та роботодавцям. «Ми маємо докласти максимум зусиль, щоб допомогти людям знайти роботу, оперативно і якісно надати їм допомогу у працевлаштуванні, а для цього необхідно розширювати взаємовигідні відносини з роботодавцями, бо саме вони є партнерами в реалізації державної політики зайнятості населення і клієнтами зі своїми потребами у кадрах»,– зазначив Володимир Підлісний.

Аналізуючи підсумки діяльності обласної служби зайнятості у січні-

квітні, Лідія Павлик, зокрема, зазначила, що у поточному році послуги державної служби зайнятості отримали 24,5 тис. безробітних громадян, що на 3,6 тис. менше проти аналогічного періоду минулого року, у тому числі звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного з початку року 10,3 тис. осіб.

Кількість осіб, забезпечених роботою, становила 9,4 тис. осіб, що на 2% більше проти аналогічного періоду минулого року. Серед загальної кількості клієнтів служби зайнятості, які працевлаштувалися у цьому році, 35,4% - особи, які отримали роботу до набуття статусу безробітного.

За направленням обласної служби зайнятості працевлаштовані 5,7 тис. безробітних. З метою стимулювання створення нових робочих місць роботодавцями Сумською обласною службою зайнятості прийнято 226 рішень про компенсацію роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Центрами зайнятості області активізована взаємодія з роботодавцями та суб’єктами ринку праці. Так, у поточному році 3,2 тис. роботодавців надали інформацію про 12,1 тис. наявних вакансій, що на 14,3% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Службою зайнятості активізована робота по збору вакансій з альтернативних джерел - це об’яви в газетах, сайти пошуку роботи, офіційні сайти підприємств та інше. Таких вакансій внесено до бази даних служби зайнятості 3,4 тисячі, що розширює можливості сприяння у працевлаштуванні безробітних.

Станом на 21 квітня 2017 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 1590 вакансій. У середньому на одну вакансію претендували 9 осіб, що на 10 осіб менше проти відповідної дати минулого року. Кількість безробітних громадян, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості станом на 21.04.2017 року, склала 14,5 тис. осіб.

У ході семінару-навчання при обговоренні питань організації роботи по взаємодії з роботодавцями, а саме: вивчення потреб роботодавців у кадрах, у тому числі з альтернативних джерел; дотримання Регламенту; організації громадських робіт; роботи з об’єднаними територіальними громадами застосувались міні–дискусії. Проблемні питання, які виникають при реєстрації та призначенні матеріального забезпечення на випадок безробіття, у тому числі учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, розглядалися на конкретних прикладах з визначенням шляхів їх вирішення.

З метою врахування результатів моніторингового візиту представників Державної служби зайнятості(Центрального апарату) до Сумської області з питань організації роботи центрів зайнятості по наданню соціальних послуг безробітним та взаємодії з об’єднаними територіальними громадами учасники зібрання поділилися досвідом співпраці з керівниками об’єднаних територіальних громад щодо сучасних технологій, які використовує служба зайнятості задля їх економічного розвитку та стимулювання до створення нових робочих місць.

Усі питання були актуальними, обговорювались у формі активного діалогу. І доповідачі, і учасники семінару–навчання отримали багато корисної інформації, яку будуть застосовувати у своїй щоденній роботі.

На завершення - відбулася презентація роботодавця ТОВ «КУСУМ ФАРМ», з яким служба зайнятості тісно співпрацює.

Як показує досвід, проведення таких заходів сприяє підвищенню ефективності методів та форм оперативного реагування для розв’язання проблем на ринку праці області.