26.01.2017 | 15:46

Сучасні реалії вимагають докорінних змін, які можливі лише у законодавчій сфері. Для того, щоб реформи враховували інтереси усіх «гравців» ринку праці служба зайнятості стала ініціатором проведення робочих зустрічей та нарад з роботодавцями, соціальними партнерами, представниками органів влади та депутатами.

Мета заходу – визначення напрямку покращення співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами у сприянні легалізації зайнятості населення та вплив підвищення заробітної плати на діяльність підприємств міста

У нараді взяли участь представники соціальних партнерів, а саме: департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Сумської міської організації роботодавців "Сумське об’єднання роботодавців", управління держпраці у Сумській області, головного управління ДФС у Сумській області, Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду Сумської області та роботодавців: ТОВ "Гуала ПАК Україна", АТ «Технологія», КП "Зеленбуд" СМР, ПАТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш», Концерн "Нікмас", Сумська дирекція українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Сумський національний аграрний університет, Сумський державний університет та інші.

Директор Сумського міського центру зайнятості М. Кухтик розповів про основи сучасного підходу до організації надання соціальних послуг у Сумському міському центрі зайнятості. Ознайомив присутніх з результатами роботи служби у 2016 році. Зазначив, що сьогодні для нас дуже важлива підтримка з боку роботодавців, які забезпечують створення нових робочих місць, наявність вакансій і можуть поділитися своїми думками щодо удосконалення роботи служби зайнятості.

На нараді була надана інформація про новітні напрямки роботи міської служби зайнятості та проекти змін до законодавства у сфері зайнятості. Розглядалося питання впливу підвищення рівня мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств та стан ринку праці міста.

Сам захід проходив у формі конструктивного діалогу. Представники Головного управління ДФС у Сумській області Наталія Мірошнікова та Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко надали вичерпну, на високому професійному рівні, інформацію щодо актуальності питання, яке розглядалося на нараді. Зазначили, що даними службами будуть проводитися моніторинги та спільні перевірки тих роботодавців, які будуть здійснювати переведення працівників з основних посад на договори цивільно-правового характеру.

Начальник Сумського об’єднаного управління Пенсіного фонду Сумської області Валентина Майковська довела до роботодавців інформацію про те, що переведення найманих працівників на неповний робочий день (тиждень) впливає на облік страхового стажу особи і зменшує його рівень соціального захисту.

Маємо надію, що результатом зустрічі стане пом'якшення напруження на ринку праці міста, покращення швидкості та якості надання послуг, вирішення спільних питань щодо подолання негативних тенденцій, налагодження плідної співпраці по забезпеченню легальної зайнятості громадян.