12.09.2019 | 16:27

Роботодавці у пошуках потрібних кадрів. Проблема стає на повен зріст. Вони все частіше звертаються до обласної служби зайнятості.

Якщо раніше цей процес мав, так би мовити, локальний характер і вирішувався на рівні району чи міста, то нині підприємствам, які потребують робочих рук, загрожує мало не закриття. Тому вони б’ють на сполох.

Лише протягом останніх днів директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний зустрівся з керівниками ТОВ «Гелікоп груп», Охтирської молочної промислової компанії «Славія», Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання. Питання одне з нагальних - підбір або підготовка вкрай необхідних кадрів.

Сьогодні «Гелікоп груп» потребує півтора десятка спеціалістів: бухгалтерів, спеціалістів по роботі із проектною документацією, інженерів, механіків, слюсарів, операторів асфальтно-бетонного заводу, водіїв.

«Славія» готова прийняти на роботу до сотні чоловік. Спеціальності на різний смак: директор, економіст, електрозварювальними, апаратники, пресувальники сиру, котельники, експедитори, бармени, кухарі, озеленювачі тощо. Всього в Охтирській компанії зараз бракує людей на понад 50 спеціальностей.

Сумські машинобудівники відчувають голод на робітничі професії. Причому з кожним днем вони готові брати все більше робітників. Їх рахунок йде на сотні.

- Спершу зазначу, що з керівниками підприємств, які згадуються, служба зайнятості тісно та плідно співпрацює багато років поспіль. Цьогорічного ж вересня не минає й дня, коли б до мене не зайшов керівник якогось підприємства. Здебільшого з однією проблемою: потрібні кадри, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Причому, якщо рік-півтора тому брак кадрів на одному підприємстві рахувався на десяток-другий, то нині він вимірюється вже сотнями. Не буду вдаватися до аналізу причин ситуації, що склалася. Скажу одне: обласна служба зайнятості готова підставити надійне плече виробничникам. Ретельно займаємося підбором кадрів. Маємо в області потужний центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. На ньому, до речі, й лежить основне завдання – в оптимальні терміни підготувати спеціалістів, яких потребують підприємства Сумщини.

За словами В. Підлісного, однією з причин відтоку кадрів є низькі заробітні плати. Посудіть самі, «ціна» однієї вакансії на сьогодні в середньому по області складає лише 5451 гривню. Найнижча вона у Краснопільському районі – 4043 гривні. Від 4226 до 4460 гривень «ціна» сьогоднішньої вакансії у Буринському, Великописарівському, Кролевецькому, Білопільському районах.