Кожен з претендентів на вакансію сподівається на те, що йому обов’язково зателефонують після інтерв’ю і запросять на роботу або ж скажуть, чому вирішили надати перевагу іншому. Та є компанії і рекрутери, що не озвучують причини відмови або взагалі пропадають.

Не варто ображатися і писати гнівні листи,  адже Ви тільки витратите час, сили та нерви, а отримаєте у кращому разі формальну відписку, у гіршому – ігнорування. Ми надамо Вам рекомендації, які допоможуть обов’язково отримати зворотній зв'язок після співбесіди.

Найкращий спосіб – це щире прохання. Доречніше робити це наприкінці співбесіди фразою: «Підкажіть, чи буде зворотний зв’язок і коли його можна очікувати». Повідомте рекрутеру, що для вас вкрай важливо й корисно розуміти, над чим працювати, аби бути більш затребуваним на ринку праці та легше знайти роботу  в майбутньому, якщо вам відмовлять у працевлаштуванні. Можна також уточнити: «Якщо дзвінка не буде після закінчення цього часу, чи можу зателефонувати особисто» або «Якщо відповіді не буде, чи можна вважати, що я не пройшов конкурс». Такі слова дисциплінують і Вас, і рекрутера, а також дають вам можливість самому нагадати про себе. 

Бувають випадки, коли ви очікуєте на рішення компанії, яка вам подобається, і в цей час отримуєте позитивну відповідь від іншого роботодавця. У такому разі вважається нормальним зв’язатися з рекрутером першої компанії, розказати йому, що вам зробили пропозицію, і попросити пришвидшити рішення по Вашій кандидатурі. Якщо компанія зацікавлена, вона здебільшого у стислий час дасть відповідь.

Якщо ж з Вами не підтримують зв’язок і не відповідають на повідомлення, це у 95% випадків означає відмову.  Тоді варто рухатися далі, а також прийняти той факт. Головне – не опускати руки,  а впевнено рухатися вперед до омріяного місця роботи!